Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weź udział w V Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami!

11.09.2019
Autor: Mateusz Różański

V Kongres Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się pod hasłem „Aktywni Obywatele i Aktywne Obywatelki” 10 października. Trwa rejestracja na to wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie.

Podczas kongresu będą poruszane takie tematy jak: praca, samorzecznictwo, prawa wyborcze czy niezależne życie. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu mogą zgłaszać się za pomocą formularza.

Podczas wydarzenia zostałą ogłoszeni tegoroczni zdobywcy tytułu „Ambasador Konwencji”. Jest on przyznawany osobom, które przysłużyły się do wprowadzania w życie zasad zawartych w Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.

Koalicja organizacji

Kongres Osób z Niepełnosprawnościami to coroczne spotkanie przedstawicieli środowiska organizowane przez koalicję organizacji pozarządowych, m.in. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami, Polski Związek Głuchych i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • sama
    sama
    11.09.2019, 21:20
    Dobra zmiana wyrównanie poziomu życia a najsłabszych chorych od urodzenie podzieliły jak można kolejny Rząd zostawił niepełnosprawnych gr 2 umiarkowany którzy nie z lenistwa nie mogli pracować na emeryturę wszystko drożeje jak mamy żyć
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas