Mamy już dwa medale w mistrzostwach świata w kolarstwie

13.09.2019
Autor: Adrian Lipiński, fot. PKPar
na podium stoją trzy kobiety anna harkowska ze srebrnym medalem w biało czerwonym stroju

W holenderskim Emmen rozpoczęły się od środy, 11 września, mistrzostwa świata w kolarstwie osób z niepełnosprawnością. Pierwsze wielkie sukcesy mają za sobą nasi zawodnicy i zawodniczki. Po srebrny medal w indywidualnej jeździe na czas sięgnęła Anna Harkowska w klasie C5, a z brązu w czasówce cieszył się tandem B Marcin Polak i Michał Ładosz.

Dwanaście zawodniczek startowało w czasówce pań w klasie C5. Najszybciej z 20,8-kilometrową trasą uporała się Sarah Storey z Wielkiej Brytanii. Uzyskała ona czas 29.41,90 min. Srebrny krążek wywalczyła Polka Anna Harkowska. Nasza zawodniczka straciła 58,03 s do złotego medalu. Podium uzupełniła Kerstin Brachtendorf z Niemiec (+1.12,99 min.). Na czternastej lokacie w 22-osobowej stawce zakończył zmagania Sławomir Turonek w kategorii C4. W C3 rywalizacji nie ukończył Zbigniew Maciejewski.

Drugi medal

Po drugi medal dla Polski tego dnia sięgnęli Marcin Polak i Michał Ładosz. Nasz tandem B stracił 57,04 s do zwycięskich Holendrów Vincenta Ter Schure i Timo Fransena. Przed biało-czerwonymi uplasowali się jeszcze Stephen Bate i Adam Duggleby z Wielkiej Brytanii (+27,21 s). Do pokonania było 31,2 km.

Na czternastej lokacie uplasowali się Przemysław Wegner i Artur Korc, a na dziewiętnastej Adam Brzozowski i Tomasz Bala. Startowało 27. tandemów. U pań wystartowało szesnaście tandemów, w tym aż trzy polskie. Najwyżej sklasyfikowane zostały Iwona Podkościelna i Agnieszka Sikora (+2.50,15 min.), Polki zakończyły zmagania na piątej lokacie.

Tuż za nimi zostały sklasyfikowane Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław (+3.07,92 min.), a na siódmej Karolina Rzepa i Edyta Jasińska (+3.31,54 min.). Mistrzyniami świata zostały Irlandki George Dunlevt i Eve McCrystal, które trasę 31,2 km pokonały w czasie 41.02,51 min. Drugie Holenderki Emmę Foy i Hannę van Kampen pokonały o 55,28 s, a trzecie Brytyjki Lorę Fachie i Corrine Hall o 1.09,03 min.