Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pkt 7 w orzeczeniu dla syna z zespołem Aspergera

16.01.2020
Autor: K.

Mam syna dziesięcioletniego z zespołem Aspergera, na komisji w powiatowym zespole ds. orzekania o niepełnosprawności przyznano nam pkt 5, 6 i 8, ale brak jest 7 pkt. Moje pytanie, czy należy nam się pkt 7 w tym przypadku. Dodam, że syna wożę na terapię, i dowożę go do szkoły oddalonej o 30 km od miejsca zamieszkania. Szkołę wybrałam w Bydgoszczy z powodu braku akceptacji mojego syna przez rówieśników w naszej miejscowości. W szkole w Bydgoszczy dzieci akceptują mojego syna i są mu pomocne, gdy mój syn ma z czymś problem.

Szanowna Pani,

kwestia czy dziecko wymaga konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji (pkt 7) jest kwestią, w której powinni wypowiedzieć się lekarze i psycholodzy.

Jeżeli dziecko nie otrzymało pkt 7, można złożyć stosowne odwołanie zgodnie z pouczeniem, które powinno znajdować się na przedmiotowym orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka. W odwołaniu warto się skupić na wszystkich sprawach związanych z koniecznością pomocy jakiej musicie Państwo udzielać na co dzień swojemu synowi.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas