Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Senioralni. Poznań” potrwa do 11 listopada

30.09.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
starszy mężczyzna i kobieta idą widziani od tyłu, trzymają się za ręce

Wykłady, warsztaty oraz koncerty złożą się na rozpoczętą w sobotę w stolicy Wielkopolski 9. edycję „Senioralni. Poznań”. Wydarzenie dedykowane seniorom potrwa do 11 listopada. W tym czasie odbędzie się łącznie 180 wydarzeń skierowanych do starszych mieszkańców.

Tegoroczną edycję „Senioralnych” zainaugurowało w sobotę, 28 września, tradycyjne przekazanie poznańskim seniorom kluczy do bram miasta, a także uświetnił koncert Krystyny Giżowskiej „W drodze do Fontainebleau, czyli witamy polską złotą jesień”. Na scenie na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania wystąpił też Bartosz Kuczyk. W programie znalazł się także pokaz tańca w wykonaniu Mariny Ostapei.

Jak tłumaczyła Aleksandra Gracjasz z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, „Senioralni” potrwają w tym roku do 11 listopada.

- Przez 6 tygodni w Poznaniu odbędzie się ponad 180 wydarzeń. Seniorzy znów będą mieli okazję zajrzeć do miejsc znanych, ale też mniej oczywistych – odbędą się oprowadzania po ekspozycjach poznańskich muzeów i galerii. Będzie można zobaczyć od kuchni redakcje telewizji i poznać teatralne kulisy – wskazała.

- W programie znalazło się też sporo wykładów, seansów filmowych, lekcji języków obcych oraz spotkań z ekspertami na temat emerytury czy rynku pracy. Seniorzy będą mogli wziąć udział w specjalnej ekolekcji, spotkaniu na temat jakości powietrza w Poznaniu, spacerze cyfrowym i Debacie Pokoleń. Będzie też coś dla tych z zacięciem artystycznym, czyli warsztaty dziergania oraz robienia czapek i maskotek na drutach, wypalania w drewnie oraz kurs portretowy. Piszący będą mogli wziąć udział w spotkaniu Klubu Literackiego Seniora – dodała.

Profilaktyka i sztuka

Na poznańskich seniorów czekać też będą atrakcje muzyczne; seniorzy będą mogli wysłuchać m.in. koncertu papieskiego oraz koncertu akordeonowego.

- Stawiających na dobrą nutę z pewnością ucieszy też potańcówka, a lubiących rywalizację – wieczorek gier planszowych. Okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami będzie z kolei pokaz mody Fashion 60+. Tradycyjnie w programie „Senioralnych” znalazło się mnóstwo propozycji na aktywne spędzanie czasu – to zumba, gimnastyka, zajęcia z fizjoterapią, treningi relaksu, joga, a nawet warsztaty nirvana fitness – podkreśliła Aleksandra Gracjasz.

W ramach wydarzenia, seniorzy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych; wzroku, słuchu, stóp, wątroby, jelita grubego i pamięci. Drzwi otwarte zorganizują również dzienne domy pomocy społecznej, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz seniorów. Podczas trwania wydarzenia seniorzy będą mogli też liczyć na zniżki m.in. w poznańskich teatrach, grotach solnych i na pływalniach.

Aleksandra Gracjasz wskazała, że wstęp na większość wydarzeń w ramach cyklu „Senioralni. Poznań” jest wolny, natomiast na niektóre z wydarzeń obowiązują zapisy.

9. edycja „Senioralni. Poznań” potrwa do 11 listopada.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas