Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wypełnij ankietę o samocewnikowaniu. Zabierz głos we własnej sprawie

01.10.2019
Autor: Redakcja, fot. Beata Dązbłaż
na stole leży kilka cewników hydrofilowych obok kilka suchych, waciki, gumowe niebieskie rękawiczki

Zapraszamy do wypełnienia ankiety. To ogólnopolskie badanie osób stosujących samocewnikowanie u siebie lub u dzieci. Celem ankiety jest zebranie informacji o dostępie pacjentów do nowoczesnych cewników hydrofilowych, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz o dostępie do opieki urologicznej w Polsce.

Zachęcamy do wypełniania ankiety, gdyż zebrane informacje przysłużą się w rozmowach z Ministerstwem Zdrowia dotyczących wyższej refundacji do cewników hydrofilowych dla dzieci w ramach ustawy „Za życiem” oraz dla dorosłych w ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Ankieta daje możliwość każdemu pacjentowi, aby zabrał głos we własnej sprawie.

Wypełnij ankietę – ogólnopolskie badanie osób stosujących samocewnikowanie u siebie lub u dzieci.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Samocewnikowanie przez syna
  Wioleta Szewczyk
  02.10.2019, 07:55
  Cewniki hydrofilowe umożliwiały samodzielne cewnikowanie się syna(lat 8).Niemal wyeliminowaliśmy stany zapalne układu moczowego.Dzięki temu nie musi być ciągle hospwilizowany,lub leczony w warunkach domowych,co spowodowało że można było drastycznie zmniejszyć ilość leków,a w ręcz z niektóre wyeliminować. Uważam że wprowadzenie cewników hydrofilowych w efekcie powoduje bardzo duże zmniejszenie wydatków publicznych i domowych na leczenie. Problemem jest cena i niska refundacja. Uważam że państwo inwestując w powyższe cewniki(mimo ich ceny) i tak bardzo dużo zaoszczędzi gdyż ogromnie zmniejszają się koszty leczenia.
  odpowiedz na komentarz
 • Cewniki
  Krzysztof paraplegik
  02.10.2019, 02:15
  Zaczełem cewnikować się za granicą kraju ponieważ tam miałem wypadek. Od początku cewnikowałem się cewnikami hydrofilowymi ponieważ w tym kraju są one dofinansowane w 100%. Infekcje zdarzały się raz, dwa razy w roku. Od roku jestem w Polsce i używam cewników niepowlekanych ponieważ są tanie a nie stać mnie na lepsze. W ciągu tego roku miałem ponad 5 razy infekcje i raz leżałem z tego powodu w szpitalu. Moim zadaniem cewniki hydrofilowe powinny być refundowane w 100 procentach, ponieważ wiadomo jak infekcje mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas