Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wybory 2019. Konfederacja odpowiada na ankietę Integracji

03.10.2019
Autor: Redakcja, fot. pixabay.com
Źródło: własne
grafika ankiety z trzema buźkami: obojętnej, uśmiechniętej i smutnej. Buzia uśmiechnieta jest zaznaczona długopisem

Obniżka podatków, która zachęci Polaków do charytatywności, wprowadzenie bonu oświatowego i singapurski model ochrony zdrowia. Takie rozwiązania proponuje Konfederacja – partia jako druga odpowiedziała na ankietę Integracji, którą przesłaliśmy do sztabów wyborczych największych ugrupowań startujących w wyborach parlamentarnych.

Rynek pracy

 1. Które rozwiązanie jest Państwu bliższe: wzmocnienie wsparcia socjalnego (np. wyższe świadczenia, zasiłki, itd.) czy wsparcie w aktywizacji zawodowej na otwartym rynku pracy?

Konfederacja: Konfederacja proponuje program 1000+ dla każdego pracującego Polaka. Będzie to obniżka podatków, które obecnie płacimy państwu, tak by każdy pracujący Polak otrzymywał minimum 1000 zł więcej do swojej kieszeni. 1000 zł zostało obliczone dla osób z minimalnym wynagrodzeniem, co dotyka także osób niepełnosprawnych. Wyższe wynagrodzenia oznaczają więcej pieniędzy w kieszeni. To właśnie to zmniejszenie opodatkowania pracy będzie zachęcało osoby niepełnosprawne do wykonywania zawodu. Wsparcie socjalne dla tych, którzy tego potrzebują, ale zawsze z myślą o tym, by aktywizować, nakłaniać do pracy, do pełnego funkcjonowania w społeczeństwie.

 1. Dla wielu osób z niepełnosprawnością problematyczna jest kwestia tzw. pułapki rentowej. Kiedy i w jaki sposób zniosą Państwo pułapkę rentową?

Konfederacja: Nie można karać ludzi za to, że lepiej zarabiają. Przecież większe zarobki nie oznaczają, że ta osoba nie jest niepełnosprawna. Większe zarobki to większa konsumpcja, a większa konsumpcja to wzrost wpływów z podatku VAT. Politycy PO-PSL-PiS-SLD tego nie potrafią dostrzec. Nasze pieniądze w naszych kieszeniach to bogate społeczeństwo, a przecież tego chcemy.

Edukacja i kultura

 1. W jaki sposób chcą Państwo realizować równe prawo do edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością?

Konfederacja: Nasz pomysł na edukacje obejmuje wszystkie dzieci, zarówno te zdrowe jak i niepełnosprawne. Bon oświatowy, decentralizacja edukacji i odbiurokratyzowanie edukacji. Państwo daje rodzicom pieniądze do wykorzystania w takiej szkole w jakiej uważają to rodzice za słuszne. Szkoły funkcjonują bardziej jak firmy, jest ich więcej, konkurują ze sobą i same decydują o płacach nauczycieli. Na wolnym rynku zawsze odpowiada się na potrzeby konsumenta, a tym konsumentem będą teraz rodzice z dzieckiem. Dzięki temu powstaną szkoły, które dostosują swój program i swoje funkcjonowanie do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Dzisiaj szkoły nie są na to przygotowane.

 1. W jaki sposób i kiedy wprowadzą Państwo pełną dostępność całej oferty kulturalnej?

Konfederacja: Bon kulturalny to obok bonu oświatowego drugi pomysł w programie Konfederacji (znajdziecie go Państwo na stronie konfederacja.net). Obywatele otrzymują fundusze na wybrane przez siebie i przez swój własny gust wydarzenia kulturalne. Państwo nie finansuje centralnie wszystkiego, a daje ludziom pieniądze, by to właśnie obywatele mogli wybierać, jakie projekty kulturalne ich interesują.

Niezależne życie

 1. Które rozwiązanie jest Państwu bliższe: dofinansowanie instytucji wspierających czy bezpośrednie wsparcie osoby z niepełnosprawnością w miejscu jej zamieszkania?

Konfederacja: Chcemy by państwo wspierało instytucje wspierające, czyli ułatwiało funkcjonowanie akcją organizacjom charytatywnym. Ponadto nasz program 1000+ oznacza, że ludzie będą skłonni bardziej wspierać i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Tak powstanie społeczeństwo obywatelskie, które zawsze rozwija się wtedy, kiedy obywatele mają pieniądze oraz czas na pomoc innym. Konfederacja obniżając podatki, właśnie do tego doprowadzi.

 1. Kiedy i w jaki sposób państwo zacznie finansować usługę asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością?

Konfederacja: Taka funkcja może być realizowana w ramach usług zdrowotnych, a na usługi zdrowotne chcemy przekazać osobny fundusz dla każdego obywatela. Singapurski model ochrony zdrowia to odbiurokratyzowanie obecnego wymiaru ochrony zdrowia, likwidacja monopolisty jakim jest NFZ i przekazywanie pieniędzy bezpośrednio dla pacjenta. Z nich opłacenie asystenta będzie możliwe.


Przeczytaj także odpowiedzi na ankietę Integracji udzielone przez:

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Praca dla niepełnosprawnych
  Aleksandra
  02.11.2019, 15:20
  Witam, zapewne znaczna większość niepełnosprawnych wolała by pracować, być potrzebnym i czuć się potrzebnym. Proponuję aby ktoś utworzył - prawdziwą "Agencję Pracy Niepełnosprawnych" zajmującą się pozyskiwaniem miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w tym pracy zdalnej dla bardziej nie mobilnych, zatrudnienie by odbywało się za pośrednictwem agencji aby niepełnosprawni byli pewni że nikt ich nie będzie okłamywał i próbował oszukać, itd.
  odpowiedz na komentarz
 • Gdzie PO-PSL było przez 8 lat kiedy rządzili? Tylko piniendzy nie ma i nie będzie.
  mgr rostowsky
  07.10.2019, 14:22
  Od PiS dostałem 40% podwyżki r. socjalnej i 500+ z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji. A za totalnej oPOzycji tylko PINIENDZY NIE MA I NIE BĘDZIE. Okazał się, że SĄ.
  odpowiedz na komentarz
 • Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz 15
  Ja
  04.10.2019, 11:17
  Ja nie zagłosuję na Konfederację , bo bardziej mi odpowiada program Kukiz i PSL
  odpowiedz na komentarz
 • Od nich startuje niewidomy p. Tomasz Trzajna.
  []
  03.10.2019, 22:18
  Jest czternastką w okręgu 13, jak podają tu https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/komitety/26073?wybory=sejm&fbclid=IwAR0 J61Rqquk2UBpUX0xlG5UHwQT2Zi79545YZg4zfgDQMd5wimd4TTJJ1X4 Tutaj wywiad z tym Panem sprzed ponad roku https://www.youtube.com/watch?v=gTjYIwMT4zI
  odpowiedz na komentarz
 • Konfederacjia ma bardzo dobry program, warto się zapoznać
  Bartek
  03.10.2019, 22:00
  Znam program Konfederacji i będę ba nich głosować,gdyz to jedyny sposób aby przerwać monopol PO<> PiS. Jest tam dużo młodych,dobrze wykształconych ludzi, którym na sercu leży dobro Polski i jej obywateli
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas