Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu

04.10.2019
Autor: PAP, fot. Paula Duda, inf. prasowa
zawodnicy amp futbolu roześmiania w rozmowie z robertem lewandowskim

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

- Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę jak amp futbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza – powiedział Robert Lewandowski, cytowany przez oficjalną stronę Krakowa.

Pierwszym elementem kampanii promującej przyszłoroczne mistrzostwa Europy jest zamieszczony w Internecie film z Robertem Lewandowskim w roli głównej.

„Żeby dojść na sam szczyt nie możesz iść drogą na skróty. Ta droga to ciągła walka o bycie lepszą wersją samego siebie, bo jeśli kierujesz się pasją, ograniczenia przestają mieć znacznie” – takie przesłanie przekazał w tym filmie napastnik Bayernu Monachium.

plakat ze zdjęciem Lewandowskiego który trzyma w rękach szalik z napisem jedną nogą w finale

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy.

Krakowskie mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-20 września 2020 r. i weźmie w nich udział 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza tak duża impreza amp futbolu w Polsce. Mecz otwarcia z udziałem Biało-Czerwonych odbędzie się 13 września na stadionie Cracovii. Losowanie grup zaplanowano na luty.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas