Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany

04.10.2019
Autor: PAP, fot. sxc.hu
lekarz stoi nad łóżkiem pacjentki

Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany – zapewnia dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. - Podobnie jak inne oddziały zostanie przeniesiony do naszej nowej siedziby w Prokocimiu powiedziała w czwartek, 3 października, rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Europosłanka PO Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, zaapelowała w środę o udział w pikiecie w obronie Oddziału Alergii i Immunologii, jedynego takiego na południu Polski, który, jak powiedziała, ma być zamknięty.

Według dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego nie są to prawdziwe informacje.

- W nowej siedzibie szpitala zostaną zachowane wszystkie świadczenia medyczne wykonywane obecnie na Oddziale Alergii i Immunologii. Przeprowadzka tego oddziału rozpocznie się w listopadzie i potrwa jeden dzień. Razem z oddziałem przeniesione zostaną obie Poradnie: Alergologiczna i Immunologiczna – powiedziała Maria Włodkowska.

Podkreśliła, że zmiany będą miały charakter wyłącznie organizacyjno-logistyczny. W miejsce obecnego oddziału powstaną dwa: Oddział Kliniczny Pulmonologii i Alergologii oraz Oddział Reumatologii i Immunologii Klinicznej.

- Szpital nie planuje restrukturyzacji ani zmian kadrowych na żadnym z przenoszonych oddziałów. Zatrudnieni obecnie pracownicy medyczni utrzymają stanowiska pracy, zgodne z ich wykształceniem oraz umiejętnościami – zapewniła Maria Włodkowska.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu nastąpi 29 października br. Będzie to największy i najnowocześniejszy kompleks medyczny w Polsce. Przeprowadzka oddziałów i klinik z dotychczas zajmowanych budynków jest planowana w listopadzie w dwóch, kilkudniowych turach. W Szpitalu Uniwersyteckim pracuje 4,5 tys. osób i funkcjonuje 25 oddziałów, większość z nich zostanie przeniesionych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas