Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: warsztaty o tradycji żydowskiej dla osób niewidomych

09.10.2019
Autor: inf. prasowa
plakat na żółtym tle na górze dwa koła czarne z napisem muzeum i biale z rysunkiem kolumny obok kultura dla wszystkich niżej oprowadzanie z audiodeskrypcją i warsztaty Szabas o kulturze i tradycji żydowskiej

Fundacja Katarynka i Fundacja Bente Kahan zapraszają na oprowadzanie i warsztaty z audiodeskrypcją do Synagogi pod Białym Bocianem. Zajęcia adresowane są głównie do osób niewidomych i słabowidzących.

  • Temat: „Szabas – warsztat o kulturze i tradycji żydowskiej”
  • Termin: 17 października 2019 (czwartek), godz. 17:30 – 19:30
  • Miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7, Wrocław
  • Prowadzenie: Danielle Chaimovitz-Basok, żona wrocławskiego rabina oraz Anna Brzozowska i Małgorzata Hućko z Fundacji Bente Kahan
  • Spotkanie bezpłatne
  • Liczba miejsc ograniczona
  • Zapisy pod adresem: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub tel. 507 507 129.

O zajęciach:

Filarem judaizmu są wspomnienia, a w jego centrum znajduje się zbiorowa pamięć o najważniejszych wydarzeniach żydowskiej historii. Sposobem na utrzymywanie tych wspomnień żywymi jest zachowywanie zwyczajów i kultywowanie rytuałów w rodzinie i wspólnocie. Podczas warsztatów z żoną wrocławskiego rabina, przywołane zostaną te najważniejsze wspomnienia, wyjaśnione nowoczesne metody dostosowywania zwyczajów i rytuałów judaizmu, by dla wszystkich były one dostępne oraz zostaną pokazane i opisane różne przedmioty używane podczas szabatu – najważniejszego dnia w żydowskim tygodniu, w synagodze i rodzinnym domu.

Warsztat poprzedzi krótkie spotkanie o historii Synagogi Pod Białym Bocianem, o mykwie – rytualnej łaźni, babińcu – wyjątkowym miejscu dla kobiet i innych tajemnicach, które skrywa w sobie budynek.  

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kultura dla wszystkich” dofinansowanego ze środków MKDiN w programie „Kultura dostępna” oraz PFRON w dyspozycji MOPS.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas