Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Rękodzielnia” - wernisaż wystawy i spotkanie w Mikołowie

09.10.2019
Autor: inf. prasowa
plakat na niebieskim tle okręgi ze zdjęciami w środku zabytków i ozdób na górze napis rękodzielnia jeszcze więcej sztuki 17 października 2019

Miejski Dom Kultury w Mikołowie na Górnym Śląsku zaprasza do udziału w spotkaniu podsumowującym tegoroczny projekt „Rękodzielnia – jeszcze więcej sztuki”. 17 października 2019 r. w Galerii 33 mikołowskiego MDK odbędzie się wernisaż prac uczestników projektu, a także wyjątkowe spotkanie dyskusyjne.

O swoich doświadczeniach związanych z włączaniem osób z niepełnosprawnością w kulturę opowiedzą:

  • Maria Przybyszewska – arteterapeutka z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową i chorobami psychicznymi,
  • Tomasz Kwiatkowski – arteterapeuta i muzykoterapeuta, 
  • Maciej Sikorski - instruktor teatralny, reżyser oraz twórca krakowskiego Teatru Exit, zrzeszającego osoby niepełnosprawne,
  • Karol Mroziewski – artysta fotografik, który w działaniach terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na różne sposoby wykorzystuje fotografię.

Spotkanie poprowadzi Grażyna Aaondo-Akka – magister pedagogiki specjalnej, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się m.in. wspomaganiem rozwoju intelektualnego oraz uczestnictwem w kulturze osób z niepełnosprawnością.

Wydarzenie jest częścią projektu „Rękodzielnia”, zainicjowanego przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie w 2017 roku. Jego celem jest poprawa dostępu do kultury osób z niepełnosprawnością, co realizowane jest poprzez cykle bezpłatnych warsztatów, wycieczek i spotkań.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Od początku partnerami w projekcie są: Ośrodek Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Mikołowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach.

„W pierwszej edycji wspólnie odkrywaliśmy sztuki plastyczne. W 2019 r. projekt poszerzyliśmy o fotografię, muzykę oraz taniec – efekty pracy uczestników prezentuje wystawa, która dostępna będzie w Galerii 33 do końca listopada – serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia” – zachęcają organizatorzy.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas