Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Film o autyzmie Rafała Gębury nagrodzony w Grand Video Awards! [WIDEO]

11.10.2019
Autor: Angela Greniuk, fot. screen z nagrodzonego filmu 7 metrów pod ziemią/YouTube.com
Źródło: press.pl
połowa twarzy Rafała Gębury

Prowadzący na YouTube kanał „7 Metrów pod Ziemią” Rafał Gębura otrzymał nagrodę w kategorii Publicystyka i wideorozmowa za film „Po co powstał ten film? Autyzm. Wystarczy zrozumieć” w konkursie dla twórców wideo w internecie – Grand Video Awards.

- W filmie o autyzmie chodziło o to, żeby pokazać, że właściwie jednym z największych, być może największym problemem osób z autyzmem, ale też ich bliskich - jest brak akceptacji ze strony społeczeństwa – powiedział Rafał Gębura magazynowi Press. – Film miał zwrócić uwagę, aby nie oceniać zbyt pochopnie, aby zastanowić się i zrozumieć autyzm – dodał.

Dziennikarz i prowadzący popularny kanał „7 Metrów pod Ziemią” został także nagrodzony za film o mowie nienawiści pt. „A czy Ty reagujesz słysząc takie słowa?” statuetką GVA 2018 za najlepszy debiut.

Kreatywni twórcy nagrodzeni

Gala V edycji konkursu Grand Video Awards odbyła się w środę, 9 października, w kinie Iluzjon w Warszawie. Podczas prestiżowego wydarzenia, organizowanego przez magazyn Press, ogłoszono zwycięzców w 10 kategoriach oraz przyznało 7 nagród specjalnych. Tylko w tym roku jury oceniło ok. 700 filmów.

Jednymi z najlepszych twórców okazali się m.in. Grupa Filmowa Darwin (Kanał Roku, nagroda w kat. Rozrywka i komedia); Krzysztof Gonciarz (Nagroda Widzów, Nagroda specjalna Warszawy i nagroda w kat. Beauty, fashion, food); Kamil Adam Janko (Nagroda specjalna Warszawskiej Szkoły Filmowej i nagroda w kat. Hobby, podróże, sport).

Zobacz wszystkich nagrodzonych na stronie Press.pl.

Obejrzyj film o autyzmie

Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Po co powstał ten film? Autyzm. Wystarczy zrozumieć” Rafała Gębury z kanału „7 Metrów pod Ziemią”:

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Ważne sprostowanie
    Iza
    15.10.2019, 22:44
    Film bardzo ważny i potrzebny, ale niestety powiela kardynalny błąd. Jedna z bohaterek twierdzi, że autyzm to choroba. To nie jest prawda! AUTYZM NIE JEST CHOROBĄ.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co przede wszystkim powinien zrobić nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego dla osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas