Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Film o autyzmie Rafała Gębury nagrodzony w Grand Video Awards! [WIDEO]

11.10.2019
Autor: Angela Greniuk, fot. screen z nagrodzonego filmu 7 metrów pod ziemią/YouTube.com
Źródło: press.pl
połowa twarzy Rafała Gębury

Prowadzący na YouTube kanał „7 Metrów pod Ziemią” Rafał Gębura otrzymał nagrodę w kategorii Publicystyka i wideorozmowa za film „Po co powstał ten film? Autyzm. Wystarczy zrozumieć” w konkursie dla twórców wideo w internecie – Grand Video Awards.

- W filmie o autyzmie chodziło o to, żeby pokazać, że właściwie jednym z największych, być może największym problemem osób z autyzmem, ale też ich bliskich - jest brak akceptacji ze strony społeczeństwa – powiedział Rafał Gębura magazynowi Press. – Film miał zwrócić uwagę, aby nie oceniać zbyt pochopnie, aby zastanowić się i zrozumieć autyzm – dodał.

Dziennikarz i prowadzący popularny kanał „7 Metrów pod Ziemią” został także nagrodzony za film o mowie nienawiści pt. „A czy Ty reagujesz słysząc takie słowa?” statuetką GVA 2018 za najlepszy debiut.

Kreatywni twórcy nagrodzeni

Gala V edycji konkursu Grand Video Awards odbyła się w środę, 9 października, w kinie Iluzjon w Warszawie. Podczas prestiżowego wydarzenia, organizowanego przez magazyn Press, ogłoszono zwycięzców w 10 kategoriach oraz przyznało 7 nagród specjalnych. Tylko w tym roku jury oceniło ok. 700 filmów.

Jednymi z najlepszych twórców okazali się m.in. Grupa Filmowa Darwin (Kanał Roku, nagroda w kat. Rozrywka i komedia); Krzysztof Gonciarz (Nagroda Widzów, Nagroda specjalna Warszawy i nagroda w kat. Beauty, fashion, food); Kamil Adam Janko (Nagroda specjalna Warszawskiej Szkoły Filmowej i nagroda w kat. Hobby, podróże, sport).

Zobacz wszystkich nagrodzonych na stronie Press.pl.

Obejrzyj film o autyzmie

Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Po co powstał ten film? Autyzm. Wystarczy zrozumieć” Rafała Gębury z kanału „7 Metrów pod Ziemią”:

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Ważne sprostowanie
    Iza
    15.10.2019, 22:44
    Film bardzo ważny i potrzebny, ale niestety powiela kardynalny błąd. Jedna z bohaterek twierdzi, że autyzm to choroba. To nie jest prawda! AUTYZM NIE JEST CHOROBĄ.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas