Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: 26 listopada VII Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

22.10.2019
Autor: inf. prasowa
grafika na szarym tle napis zapraszamy na VII konferencję koalicji prezesi-wolontariusze po pierwsze wolontariat nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata 26 listopada 2019 r.

Zapraszamy na VII konferencję Koalicji Prezesi-wolontariusze pt. „PO PIERWSZE WOLONTARIAT - nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata”, która odbędzie się 26 listopada 2019 r., w „Przestrzeń from Facebook”, ul. Koszykowa 61 w Warszawie. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się jak działania liderów biznesu oraz wolontariuszy firm, ich projekty i programy, odpowiadają na wyzwania współczesnego świata – społeczne, ekologiczne, gospodarcze - opisane w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju.

W dobie słabnącej roli autorytetów i braku oparcia w konkretnych środowiskach reprezentujących ważne wartości, takie jak: solidaryzm, autentyczność, uczciwość, odwaga w działaniu, to właśnie wolontariusze sprawiają, że nie tracimy wiary w te wartości i wierzymy, że uda się im przetrwać. Miliony wolontariuszy na całym świecie angażują się w projekty, wspierając akcje i kampanie społeczne, przez co wpływają na zmiany postaw w takich obszarach życia i wiedzy jak: ochrona środowiska naturalnego, klimatu, świadomość praw konsumenckich. Dowodem na to jest rosnąca popularność ruchów takich jak „zero waste”, „clean life” czy „Fridays for climate”. Środowiska biznesowe są również zainteresowane spełnianiem wymagań zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

Koalicja Prezesi-wolontariusze, która wkrótce zmieni nazwę na Liderzy Pro Bono, pragnie odkrywać i rozwijać korzyści jakie daje wolontariat osobom, pracownikom, menedżerom, przywódcom biznesowym, jak i całym firmom. Robi to poprzez własny przykład angażując się w wolontariat kompetencji, wspierając wolontariat pracowniczy oraz rozwijając społeczność Liderów Pro Bono, do której serdecznie zapraszamy.

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji są prezesi i członkowie zarządów firm Koalicji Prezesi-wolontariusze, przedstawiciele Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland oraz zaproszeni goście, liderzy znaczących organizacji pozarządowych.

Oprócz wystąpień, w programie przewidziane są dwie debaty: „Wolontariusze buntownicy - wizjonerzy” oraz „Czego świat oczekuje od liderów biznesu”, a także prezentacje wybranych przykładów dobrych praktyk będących działaniem na rzecz 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Rejestracja na konferencję, program i więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej.

Konferencja skierowana jest do koordynatorów wolontariatu pracowniczego, kadry zarządzającej, członków zarządów, osób z działów HR, CSR, managerów, którzy planują wdrażanie wolontariatu, przedstawicieli NGO, ekspertów, przedsiębiorców społecznych.

Partnerem głównym VII konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze jest Orange Polska, a partnerami merytorycznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact  Network Poland. Partnerami medialnymi są: NGO.pl, kampaniespoleczne.pl, nienieodpowiedzialni.pl, niepełnosprawni.pl (Fundacja Integracja).

Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz spółka Inwestycje Społeczne.

Kontakt: Paulina Kamyk - p.kamyk@inwestycjespoleczne.pl , tel. 22 825 68 50.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas