Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: 14 listopada konferencja „Pełno(s)prawny Student”

28.10.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
młoda kobieta siedzi przy stole i czyta książkę, uczy się

14 listopada 2019 roku odbędzie się XIII edycja konferencji „Pełno(s)prawny Student”. W tym roku spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, budynek A-V, przy ul. Prądnickiej 80. Konferencja będzie trwała od 9.00-17.00.

Konferencja ta organizowana jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego od 2006 roku i każdego roku gromadzi liczne grono uczestniczek i uczestników. Dostęp do szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko szansa na niezależne życie, ale też możliwość stałego rozwoju. Każdego roku organizatorzy starają się wybierać aktualne i ważne tematy.

Tematy tegorocznej konferencji

W tym roku uczestnicy będą rozmawiać: o funduszu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, konkursie w ramach Osi III PO WER – Uczelnia dostępna, konkursie w ramach Osi III PO WER - projektowanie uniwersalne (założenia, warunki oraz standardy kosztów ustalone w konkursie). Poznają też kluczowe aspekty funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnicy konferencji będą też mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat echolokacji – niedocenianej umiejętności w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących.

Zaproszeni eksperci z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przedstawiciele środowisk uczelni wyższych i organizacji pozarządowych podzielą się wiedzą, doświadczeniami oraz uwagami związanymi z wyżej wymienionymi projektami.

Zapowiada się więc dużo ciekawych dyskusji. Pełny program konferencji dostępny jest na stronie internetowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoś się na konferencję przez formularz online.

Integracja objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Organizatorami Konferencji Pełno(s)prawny Student są: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Gmina Miejska Kraków, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.
Konferencja jest współfinansowana przez: Gminę Miejską Kraków oraz w ramach projektu Echolokacja dla osób z dysfunkcją wzroku, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Patronaty honorowe nad konferencją objęli: Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Patronaty medialne objęli: tyfloświat.pl, KSSN, niepełnosprawni.pl, naszesprawy.pl, Fundacja Integracja, Radio Kraków oraz TVP3 Kraków


 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas