Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odwołanie do sądu od orzeczenia o niepełnosprawności dziecka

25.11.2019
Autor: A.

Witam, gdzie mogę uzyskać pomoc w sformułowaniu odwołania do sądu od decyzji wojewódzkiego orzecznika. Czy orzecznik wojewódzki miał prawo zmienić symbol niepełnosprawności skoro odwołanie dotyczyło pkt 7?

Szanowna Pani,

Może Pani skorzystać z punku nieodpłatnych porad prawnych.

Wzór druku odwołania można znaleźć w internecie. 

Uczulam, aby dobrze wczytać się w pkt 7 orzeczenia o niepełnosprawności i przy składaniu odwołania bardzo dokładnie uzasadnić, dlaczego przysługuje dziecku przyznanie punktu 7. Należy bardzo dokładne przedstawić, na czym polega konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji dziecka (należy opisać, jak wygląda życie codzienne dziecka, pomoc mu, wskazać gdzie dokumentacja medyczna potwierdza ww. konieczność stałej lub długotrwałej opieki, należy skupić się na kwestii, na czym polega znacznie ograniczona możliwość samodzielnej egzystencji dziecka).

Wojewódzki zespół ds. orzekania o niepełnosprawności ma prawo zmienić orzeczenie o niepełnosprawności nie tylko w zakresie wskazanym w odwołaniu od orzeczenia powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. 

 

 Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

 

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas