Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pracodawca nie wypłaca całych wypłat

25.11.2019
Autor: R.

Witam, mam orzeczenie, stopień umiarkowany, i pracodawca nie płaci całych wypłat, nie wyrabia się już w miesiącu, co robić?

Szanowny Panie,

Proszę w pierwszej kolejności i jak najszybciej udać się na rozmowę do pracodawcy i wyjaśnić z czym związane są opóźnienia w płatności pensji (przyjmuję, iż pracuje Pan na umowę o pracę).

Po uzyskaniu informacji o przyczynach braku płatności należy rozważyć następnie z prawnikiem (np. w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej)  jak najbardziej bezpieczne dla Pan rozwiązanie tego problemu. Jakie kroki podejmować. Niestety, ale na podstawie Pana krótkiego zapytania nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu wiążąco na pytanie, jak postępować w sprawie w chwili obecnej.  

Osobiście w takich sprawach zawsze dążę do zgromadzenia wiedzy o postępowaniu pracodawcy, aby następnie można było ułożyć dla pracownika plan postępowania, aby zminimalizować ewentualne szkody i straty (np. decyzja o szybkiej zmianie pracy, jeżeli jest zagrożenie przyszłych wypłat i dochodzenie roszczenia z tytułu niezapłaconego wynagrodzenia) lub wpłynąć na pracodawcę, aby wypłacił całość wynagrodzenia.  

 

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

 

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas