Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: rozpoczyna się nabór do jubileuszowego Festiwalu „Albertiana”

07.11.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
czerwone siedzenia w teatrze

Rozpoczyna się nabór do jubileuszowego 20. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację im. Brata Alberta.

„Albertiana” to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs artystyczny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udział w nim mogą wziąć zarówno zespoły teatralne, jak i soliści.

Finał festiwalu odbędzie się 23 marca 2020 r., na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zaprezentują się wtedy zdobywcy pierwszych miejsc z pięciu regionów Polski w kategorii zespołów teatralnych oraz solistów. Jak poinformowała w środę, 6 listopada, Anna Dymna, na zgłoszenia do tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy czekają do 16 grudnia tego roku.

Według niej „Albertiana” to nie tylko prezentacja i promocja dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski.

- To przede wszystkim udowadnianie, że niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą, by dostarczać publiczności wzruszeń, radości, a także refleksji. I że na podstawowym, najbardziej ludzkim, poziomie wszyscy jesteśmy tacy sami – zaznaczyła organizatorka.

- Chciałam, żeby ten festiwal był w pełni profesjonalny. Tak go sobie wymyśliłam i zorganizowałam, korzystając z pomocy wielu wspaniałych ludzi. Przede wszystkim zależało mi na tym, żeby niepełnosprawnych wciągnąć do naszego świata, a nie, jak to zazwyczaj bywa, urządzać dla nich imprezę gdzieś na uboczu i przy pustej niemal widowni – dodała.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Które działanie Integracji w czasie 25 lat jej istnienia było lub jest dla Ciebie najważniejsze?

Biuletyn

Wspierają nas