Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Marlena Maląg, obecna prezes PFRON, będzie nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej

08.11.2019
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. archiwum prywatne
Uśmiechnięta twarz elegancko ubranej Marleny Maląg

Wieczorem, 8 listopada 2019 r., premier Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu. Stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej objęła Marlena Maląg, dotychczasowa prezes PFRON.

Marlena Maląg jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, pedagogiki na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych z zakresu matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania instytucjami oświatowymi na Politechnice Poznańskiej oraz w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Przez wiele lat związana z oświatą, nauczyciel dyplomowany, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp., naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W kadencji 2002-2006 radna Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, w latach 2006-2016 radna Rady Powiatu Ostrowskiego, m.in. zastępca przewodniczącego Rady, a także wicestarosty powiatu ostrowskiego. Od stycznia 2016 r. do grudnia 2018 r. wicewojewoda wielkopolski, zaangażowana w realizację polityki prorodzinnej.

Od grudnia 2018 r. prezes Zarządu PFRON.

- Przede wszystkim musimy sprawić, by osoby z niepełnosprawnościami trafiały na otwarty rynek pracy – mówiła nam Marlena Maląg w wywiadzie w lutym br. – Niezbędne jest działanie kompleksowe, nie tylko jednej instytucji, zatem nie tylko Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Marlena Maląg zdobyła mandat posłanki, kandydując z list Prawa i Sprawiedliwości. W okręgu nr 36 (z siedzibą w Kaliszu) zdobyła 25695 głosów. To trzeci wynik w jej okręgu wyborczym.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Nauczyciele kontra niepełnosprawni.
  niewolnik niepełnosprawny.
  15.11.2019, 08:12
  P.F.R.O.N. to Patologia i Tragedia. Dotują pracodawców za niewolenie, okradanie , poniżanie niewolnika niepełnosprawnego. Czy ci urzędnicy bez wiedzy i honoru , wydając pieniądz byli w Zakładach gdzie pracują niepełnosprawni niewolnicy. Nie byli ponieważ ich to nie interesuje. Ich interesuje tylko dla siebie premia, nagrody . I żeby niewolnik niepełnosprawny nie dożył emerytury. Polska to bardzo zły kraj Katolickich terrorystów i Nazistów. Tylko dla mnie .
  odpowiedz na komentarz
 • miga marek
  MIGA MAREK
  13.11.2019, 06:23
  dzień dobry pani minster jestem niepełnosprawny i starałem się o 500 zł dla niepełnosprawnych niestety dostałem odmownie z ZUS proglem poleg W TYM ŻE JA MAM NA PISMIE WIECEJ NIŻ TEGO USTAWA PRZEWIDUJE A W REZULTACIE DOSTAJE NAJWIECEJ 1000ZŁ A BYWA I MNIEJ PONIEWARZ PRZED CHOROBĄ MIAŁEM DŁUGI W BANKACH I DOTEJ PORY KOMORNIK MI ZABIERAZ RENTY (JESTEM PO UDARZE 2 11 2008R.) CZY NA PEWNO MNIE NIE PRZYSŁUGUJE TE 500ZŁ
  odpowiedz na komentarz
 • Jeszcze dnia nie była ministrem a już hejt!
  Janek
  10.11.2019, 22:24
  Co za ludzie..... jednego dnia nie byla jeszcze ministrem a tu już taki jad i hejt. Dajcie jej coś zrobić i dopiero oceniajcie. No co za ludzie........ wszystko już wiedzą.....
  odpowiedz na komentarz
 • Brawo! Oby więcej takich osób (nie) było!
  Jolek
  10.11.2019, 12:15
  Nie jest to tajemnicą, ale ta pani będąc jednocześnie prezesem, brylowała w tym samym czasie na salonach sejmu (i publikowaa, to nie jako prezes PFRON, ale zwykły człowiek, ?!?) i w swoim wyborczym okręgu, zamiast zajmować tak odpowiedzialne stanowisko w PFRON. (Ot, taka kampania wyborcza - po jak najniższych kosztach. Nie wiadomo czemu, lwią część konkursów i aktywności niepełnosprawnych zaangażowanych było w Wielkopolske, a nie inny region kraju. Na Kaliszu i powiatach ościennych nie jest ograniczona funkcja prezesa. - wszystkie te info jedynie z profilu FB (modyfikowanego w trakcie kampanii wyborczej, wspomnianej już byłej p. Prezes.). Szkoda, gdyby nie to parcie na szkło, to p. Marlena zapowiadała by się super p. Minister.
  odpowiedz na komentarz
 • Może wreszcie.
  Janek.
  10.11.2019, 11:35
  Z każdą zmianą ludzie wiążą nadzieje na lepsze jutro,również ci skrzywdzeni przez los czy choroby to my niepełnosprawni.Zdajemy sobie sprawę z tego że niewiele może się zmienić,bo na swych takich samych od lat stanowiskach pozostają urzędnicy,którzy nie zmienią swego postępowania i traktowania Nas niepełnosprawnych.Zaufajmy jednak Pani Minister i miejmy nadzieję że zrobi z tym porządek i będziemy lepiej traktowani przez nowych,młodych i wykształconych urzędników,prezesów,orzeczników,że po prostu będziemy ludżmi,a pieniądze kierowane dla niepełnosprawnych trafią na ich potrzeby a nie do kieszeni dodatkowo zatrudnianych urzędników, czy też zbędnych orzeczników i nie będziemy musieli latami dochodzić swych praw do należnych świadczeń.
  odpowiedz na komentarz
 • renty cząstkowe
  Bogdan
  10.11.2019, 07:29
  Pani Prezes a przyszła Pani Minister co pani zrobi dla osób które mają kilkanaście lat pracy są całkowicie niezdolne do pracy i mają to ZUS-owskie orzeczenie a nie mają przyznanych rent??? Czy wprowadzi Pani renty cząstkowe??? Do kiedy te osoby pozostaną na utrzymaniu rodziny??? Czy rodziny będą miały przyznane ulgi podatkowe>???
  odpowiedz na komentarz
 • zmiany na x
  jd
  09.11.2019, 19:39
  Przymus pracy zamiast świadczeń , czy PFRON jest na to przygotowany finansowo .
  odpowiedz na komentarz
 • Pomoc PFRON
  Piotr
  09.11.2019, 13:40
  Ten cały PFRON to jakieś nieporozumienie. Mam stopień znaczny, rentę socjalna i nic mi się nie należy.
  odpowiedz na komentarz
 • Nadzieja
  niepełnosprawna
  08.11.2019, 22:34
  Czy jest nadzieja ,że nowa Pani Minister podniesie wynagrodzenie za staż dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych do wysokości pensji minimalnej z pełnymi składkami emerytalnymi i rentowymi.Obecnie ludzie na stażu pracują przez 6 miesięcy za 900 zł netto? To mało , by godnie wyżyć, bo wszystko drożeje,a przecież pracujący na stażu nie chodzą w tym czasie do zwykłej pracy , a niektórzy niepełnosprawni tak pracujący nie mają renty i brakuje im na jedzenie , leki i rachunki.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas