Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Na wózku niełatwo w Swingu. "Można zawisnąć na progu"

05.04.2011
Autor: Monika Adamowska
Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

Automat z biletami jest za wysoko. Na niektórych przystankach niepełnosprawnemu trudno wysiąść z tramwaju. Wewnątrz pojazdu jest za mało miejsca dla wózków.

Marta Murawska, wiceprezes Fundacji Niezależnego życia Osób Niepełnosprawnych Hussar i wolontariusz Mariusz Klimowicz na niskopodłogowe swingi spojrzeli z perspektywy osoby na wózku inwalidzkim oraz rodziców z dziećmi w wózkach. Test potwierdził, że swingi są dla takich ludzi bardziej przyjazne niż stare tramwaje, ale pokazał kilka problemów. Jakich?

Wózkowicze mogą korzystać tylko z drugich drzwi swinga - przy nich są miejsca dla wózków. Mała, słabo widoczna plakietka wskazuje, że to wejście dla niepełnosprawnych.

Przeczytaj cały tekst
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Jak zwykle narzekamy
    05.04.2011, 20:25
    Jak nie było dostosowanych tramwajów to było źle, jak się tylko pojawiły to też źle. Ciekawe ile osób niepełnosprawnych skorzysta z takiej możliwości komunikacji. Bo jakoś z autobusów niskopodłogowych nie korzystają. Lepiej korzystać ze specjalistycznego transportu.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas