Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PŚ: Kinga Dróżdż i Adrian Castro na podium w szermierce!

29.11.2019
Autor: Adrian Lipiński, na zdjęciu Adrian Castro, fot. A. Lipiński
Adrian Castro w stroju szermierczym podczas walki

Dwa medale wywalczyli nasi szermierze na wózkach podczas Pucharu Świata, rozgrywanym w stolicy Holandii, Amsterdamie. Po złoto w szabli kat. A sięgnęła Kinga Dróżdż, zaś po brąz w szabli kat. B – Adrian Castro!

Bezkonkurencyjna Polka

Kinga Dróżdż, która przed rokiem dołączyła do kadry narodowej, ma za sobą niezwykle udany rok. Aktualna wicemistrzyni świata w szabli w kat. A z Cheongju na stałe wskoczyła na wysoki międzynarodowy poziom.

W Amsterdamie utalentowana 25-latka nie miała sobie równych. Była bezkonkurencyjna w fazie grupowej, wygrywając wszystkie pięć walk. Następnie fazę grupową rozpoczęła od pokonania w 1/16 Rosjanki Albiny Davlaitowej 15:4. W kolejnej walce Polka była lepsza 15:9 od Koreanki Sunmi Kim, zaś w 1/4 odprawiła z kwitkiem Gruzinkę Nino Tibiashvili i tym samym była pewna medalu. W półfinale Polka zwyciężyła trzema trafieniami z Jewhieniją Breus z Ukrainy (15:12), a w finale sięgnęła po Puchar Świata, dzięki wygranej 16:8 nad Węgierką Evą Andreą Hajmasi.

Trzecie miejsce

Drugi medal wywalczył Adrian Castro w szabli kat. B. 29-latek, który w tym sezonie PŚ radził sobie rewelacyjnie. dwukrotnie zajmując pierwsze miejsce, i tym razem nie zawiódł.

W fazie grupowej Castro zanotował cztery zwycięstwa i dwie porażki. W 1/16 Polak był rozstawiony, zaś w 1/8 wygrał z Ambertem Kamałowem z Rosji 15:12. Następnie doszło do „bratobójczej” walki, bowiem Castro wyeliminował Michała Dąbrowskiego (15:11). Niestety w półfinale lepszy od Polaka był Grek Panagiotis Triantafyllou (15:9). Jak się okazało później pogromca Adriana Castro sięgnął po złoto, w finale wygrał 15:9 z Istvanem Tarjanyi z Węgier. Z trzeciej lokaty cieszył się, tak jak nasz szermierz, Włoch Gianmcarci Paolucci.

Rywalizacje drużynowe

Tuż za podium uplasowali się floreciści w rywalizacja drużynowej. Nasz kraj reprezentowali Jacek Gaworski, Michał Nalewajek, Rafał Ziomek i Dariusz Pender. Biało-czerwoni przegrali brąz 39:45 z Włochami. Złoto wywalczyli Chińczycy, którzy pokonali 45:29 Rosjan.

Z kolei Marta Fidrych, Kinga Dróżdż oraz Patrycja Haręza zajęły ósme miejsce w szpadzie. W szpadzie kat. B na ćwierćfinale swój udział zakończył Kamil Rząsa, zaś w szabli kat. B Jadwiga Pacek. Jacek Gaworski otarł się o strefę medalową we florecie kat. B.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Gdzie przede wszystkim powinny być miejsca umożliwiające zmianę pieluchomajtek i wykonanie innych czynności higienicznych dorosłym, niesamodzielnym osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas