Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wystawił dom na aukcję, by pomóc chorym dzieciom

06.05.2011
Autor: Anna Gorczyca
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Ogłoszenie na Allegro: sprzedam dom. Adres: Leszczawa Dolna, gmina Bircza. Ale to nie jest zwykły dom. To dom z duszą, w którym jego właściciel stanął na nogi po śpiączce i kilkuletnim pobycie w szpitalach. Dlaczego chce go sprzedać? Bo tworzy ośrodek, w którym swoje pierwsze kroki będą stawiać niepełnosprawne dzieci.

Dom zbudowany jest z drewnianych bali, kryty gontem. Cena wywoławcza 200 tys. zł. Do domu można dojechać asfaltową drogą, a niedaleko są sklep i kościół.

- Po wylewie chciałem wyprowadzić się z Poznania. Poprosiłem przyjaciół z Bieszczadów, żeby poszukali mi domu w cichym, odległym miejscu. To byli ci przyjaciele, którzy mnie nie zawiedli. Znaleźli mi ten ponadstuletni dom. Obok niego rośnie niezwykła grusza, ma ze 200 lat i wygląda jak stary dąb - mówi Michał Wojtczak. W tym domu mieszkał z przerwami dwa lata.

- To bardzo ważne miejsce dla mnie. Tam zacząłem chodzić. Podświadomie czuję, że ten dom ma ogromną, niewyjaśnioną siłę. Ten dom ma duszę - dodaje. Bardzo dobrze wspomina czas spędzony w Leszczawie i ludzi, którzy tam żyją. - Żyją skromnie, ale bardzo godnie. Oni tam nie są tylko dla siebie. Jak potrzebowałem pomocy, to byli. Kiedy potrzebowałem intymności, to ją dawali.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas