Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej "Na Zielonej Murawie"

30.05.2011
Źródło: inf. prasowa

W czerwcu br. już po raz szósty rozegrany zostanie Integracyjny Turniej Piłki Nożnej „Na Zielonej Murawie”. We wtorek, 21 czerwca, odbędą się mecze grupowe, natomiast tydzień później, 28 czerwca, faza pucharowa oraz finały.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej „Na Zielonej Murawie” organizowany jest dla osób z różnymi stopniami i rodzajami niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Pomysłodawcą turnieju jest Jakub Pławny - terapeuta zajęciowy z Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Królowej Jadwigi w Krakowie, działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. Przy organizacji i obsłudze całego przedsięwzięcia biorą jednak udział wszyscy pracownicy WTZ. Na turniej zapraszane są instytucje z terenu całej Małopolski zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych, a w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie czy terapeuci. Rozgrywki odbywają się od 2006 roku na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie.

Celem turnieju jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Każda z osób, zarówno aktywnie biorąca udział w rozgrywkach, jak i wspierająca osoby grające w roli kibica, ma w trakcie turnieju okazję do doświadczenia radości z osiąganych sukcesów, jak też nauczenia się radzenia sobie z porażką oraz zrozumienia i szacunku dla przeciwnika. Istotnym celem turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, w szerszym kontekście zaś - popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja różnych środowisk wokół wspólnej idei.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas