Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ruszył portal dla niepełnosprawnych turystów

01.06.2011
Autor: Natalia Łyczko
Źródło: inf. własna

1 czerwca br. uruchomiono turystyczny portal społeczny PodrozeBezGranic.pl, skierowany głównie do osób z niepełnosprawnością.

Jak podkreślają pomysłodawcy, celem przedsięwzięcia jest propagowanie tematyki podróżniczej wśrod osób z niepełnosprawnością, ale także zaznajomienie branży turystycznej z potrzebami i marzeniami niepełnosprawnego turysty.

Na stronach portalu internauci znajdą informacje o przyjaznych biurach turystycznych, miejscach dostosowanych dla niepełnosprawnych podróżników oraz ciekawe oferty i inicjatywy organizacji. Nie zabraknie również ciekawych relacji z podróży - zarówno tych wielkich, jak i mniejszych, a każdy z użytkowników będzie mógł sam opublikować wspomnienia ze sprawdzonych miejsc.

Ponadto w serwisie pojawią sę praktyczne wskazówki dotyczące wyjazdów, ich organizacji i realizacji. Internauci będą mogli umieszczać własne informacje o organizowanych wyjazdach turystyczno-sportowych, rozmawiać na forum, inspirować do działania i wspierać innych, a także prosić o poradę oraz szukać wolontariuszy do pomocy przy organizacji swoich inicjatyw.

- Każda nasza wyprawa w świat uczy ludzi dookoła o naszej rzeczywistości, inności, kulturze, zwyczajach, życiu. Podróżując, wzbogacamy swój świat, ale także świat o siebie. I dotyczy to wszystkich, w tym także, a może przede wszystkim, osób z niepełnosprawnością. Bo niepełnosprawność nie oznacza, iż trzeba spędzać czas zamkniętym w czterech ścianach (...), iż nie można realizować własnych pasji i marzeń. Jest to na pewno trudniejsze, ale da się. I trzeba - przekonują autorzy na stronie internetowej.

Portal będzie na bieżąco uaktualniany i wzbogacany. Pomysłodawcy liczą na aktywny wkład użytkowników w jego rozwój.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas