wtorek, 15 października 2019 r.
WIADOMOŚCI
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Pierwsza Europejska Konferencja o dostępnym futbolu na Stadionie Narodowym
Źródło: inf. prasowa

Logo CAFEW dniach 24-25 września 2011 r. na nowopowstałym Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Pierwsza Europejska Konferencja, która ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat dostępności europejskich stadionów dla osób z niepełnosprawnościami. Konferencję zorganizuje Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).

Gośćmi konferencji „Total Access, Total Football”, będą między innymi przedstawiciele świata futbolu, menedżerowie stadionów, architekci, reprezentanci europejskich klubów i przede wszystkim sami zainteresowani - niepełnosprawni kibice.

Do głównych celów CAFE należy zapewnienie poczucia przynależności i równego dostępu do stadionów piłkarskich w całej Europie oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w meczach tym osobom, które stają naprzeciw barierom fizycznym, sensorycznym i intelektualnym. Konferencja będzie doskonałą okazją, aby poznać I omówić projekty stadionów bez barier oraz przedstawić rozwiązania poprawy infrastruktury już istniejącej. 

Swoją obecność potwierdzili:  David Bernstein (prezes zarządu CAFE), Ben Veenbrink (członek komitetu ekspertów UEFA ds. konstrukcji i zarządzania stadionami) i Rafał Kapler (prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu) wraz z przedstawicielami UEFA i grup niepełnosprawnych kibiców.

- Cieszymy się, że możemy przekazać szczegóły na temat naszej inauguracyjnej konferencji. Mamy nadzieje, że kaliber naszych potwierdzonych gości pokazuje poziom profesjonalizmu, jakiego mogą się spodziewać uczestnicy naszej konferencji. Stadion Narodowy w Warszawie stanowi doskonałe miejsce na naszą konferencję jako światowej klasy obiekt bez barier - powiedziała Joyce Cook, dyrektor operacyjny CAFE.

CAFE współpracuje także z lokalnymi komitetami organizacyjnymi oraz EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Celem tej współpracy jest zagwarantowanie niepełnosprawnym kibicom (również gościom i turystom) dostępności do imprez sportowych podczas mistrzostw Europy w 2012 roku,

Na podróż i zakwaterowanie podczas konferencji oferowana jest ograniczona liczba dofinansowań. Aby uzyskać więcej informacji na temat rejestracji i samej konferencji, należy napisać na adres e-mail: lub zadzwonić pod nr:  +44 (0)20 3287 1619.

Więcej informacji na temat CAFE można znaleźć na stronie internetowej www.cafefootball.eu.


CAFE (Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie) zostało utworzone w 2009 roku dzięki nagrodzie UEFA Monaco Charity Award. Powstało w celu działania na rzecz równego dostępu do piłki nożnej na całym obszarze działalności UEFA. CAFE udziela wszystkim swoim partnerom i udziałowcom wsparcia i wskazówek.

Do udziałowców tych należą Komisja Europejska (poprzez działania Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego), UEFA - jako organ nadzorujący, krajowe związki piłkarskie, ich ligi i kluby członkowskie, partnerzy EURO, niepełnosprawni kibice (ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności), ich rzecznicy, opiekunowie i asystenci, zorganizowane grupy niepełnosprawnych kibiców, a także inne krajowe i europejskie organizacje zajmujące się sprawami kibiców i zagadnieniami różnorodności, organizacje pozarządowe działające na rzecz niepełnosprawności i inne organizacje wykazujące zainteresowanie inicjatywą.

Do celów CAFE należy zapewnienie poczucia przynależności i równego dostępu do imprez sportowych, a z racji tego, że piłka nożna obejmuje różnorodność we wszystkich jej formach, CAFE wspólnie z rodziną piłkarską pracuje nad szerzeniem świadomości społecznej na temat niepełnosprawności w całej Europie. Część misji stanowi uwłasnowolnienie niepełnosprawnych, aby mogli oni w pełni korzystać ze swoich praw.

Data opublikowania dokumentu: 2011-06-07, 11.02

Skomentuj na forum Wydrukuj

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Dodaj komentarz
CO NOWEGO
Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji