Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepełnosprawni pracownicy w Unii Europejskiej - Informacja prasowa

23.11.2004

"Zatrudnienie - perspektywy dla osób niepełnosprawnych w Unii Europejskiej" to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbywa się w dniach 1 - 5 czerwca 2004 roku w Warszawie. Tematem wiodącym jest problematyka zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych widziana z perspektywy wykorzystania przez nowych członków Unii Europejskiej funduszy strukturalnych przeznaczonych na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.

Inicjatorem konferencji jest Workability International Europe, a jej organizatorami ze strony polskiej: Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Organizatorów Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych "OZON", Polska Unia Rehabilitacji i Aktywizacji Zawodowej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Konferencja zgromadzi przedstawicieli instytucji publicznych, gości zagranicznych i polskich organizacji społecznych reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych, a także pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych. W konferencji udział wezmą między innymi: Leszek Zieliński, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych; Roman Sroczyński, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Hans Vrind, przewodniczący Workability International Europe oraz Xavier Prats-Monne - przedstawiciel Departamentu Zatrudnienia Komisji Europejskiej.

1 maja Unia Europejska poszerzyła się o 10 nowych krajów członkowskich, w których mieszka kilkanaście milionów osób niepełnosprawnych. W trakcie konferencji przedstawiciele największych organizacji zajmujących się problematyką zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych z krajów Unii Europejskiej dyskutują nad możliwościami wykorzystania doświadczeń i osiągnięć, jakimi mogą się poszczycić uczestnicy konferencji, a także podjęcia możliwie jak najszerszej współpracy na rzecz wymiany dobrych praktyk i szybkiego wdrożenia w krajach uczestniczących w konferencji rozwiązań wobec osób niepełnosprawnych, szczególnie w obszarze zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. Jednym z tematów konferencji będzie współpraca w zakresie reprezentacji partnerów społecznych wobec Unii Europejskiej oraz pomoc organizacjom z nowych krajów członkowskich, jakiej mogą udzielić władze i struktury Workability International Europe.
Konferencja zgromadzi ponad 40 przedstawicieli organizacji europejskich: 22 uczestników z 12 państw takich jak: Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania, oraz 18 osób z nowych krajów Wspólnoty m.in: Cypr, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja, Węgry. Polska jest po raz pierwszy gospodarzem konferencji Workability International Europe.

Dodatkowe informacje:

Workability International jest jedną z największych na świecie organizacji zajmującą się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, działa w 29 krajach i zrzesza ponad 55 organizacji z 39 krajów.
Celem Workability International jest zapewnienie niepełnosprawnym równych szans w każdym aspekcie życia, ale zwłaszcza w świecie pracy. Bliska współpraca poprzez stowarzyszone organizacje umożliwia dzielenie się wiedzą i doświadczeniem we wszystkich aspektach dotyczących zagadnienia pracy dla ludzi niepełnosprawnych.

Konferencja nt. zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas