Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odwołanie od decyzji komisji, jakich argumentów użyć?

31.01.2020
Autor: A.

Syn ma 3 lata. Nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych ani głodu. Brak komunikacji. Zaburzenia sensoryczne różnego rodzaju. W dokumentacji medycznej przedłożonej komisji adnotacja, że syn potrzebuje mojego wsparcia w życiu codziennym, ponieważ nawet sam skarpetki nie założy. Mimo to odrzucają nam punkt 7. Co możemy zrobić? Dlaczego tak jest. Czeka nas komisja wojewódzka. Czym mogę argumentować, skoro same problemy syna nie wystarczają?

Szanowna Pani,

przede wszystkim trzeba się skupić i opisać jak wiele pomocy i opieki wymaga od Pani lub innych osób Syn.

Warto pamiętać, iż od orzeczenia wojewódzkiego zespołu przysługuje odwołanie do sądu, które się składa za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu. Zgodnie z art.  4779 §  2. Kodeksu postępowania cywilnego - organ rentowy lub wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności przekazuje niezwłocznie odwołanie wraz z aktami sprawy do sądu. Organ ten lub zespół, jeżeli uzna odwołanie w całości za słuszne, może zmienić lub uchylić zaskarżoną decyzję lub orzeczenie. W tym przypadku odwołaniu nie nadaje się dalszego biegu.

Zgodnie natomiast z art. 47710 § 1. Kodeksu postępowania cywilnego - odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji lub orzeczenia, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz wniosków i ich uzasadnienie oraz podpis ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, albo przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas