Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Rozmowa bez słów”. Wydarzenie Teatru 21 w Zachęcie

09.01.2020
Autor: inf. prasowa
czarno białe zdjęcie dwóch uśmiechniętych mężczyzn zwróconych ku sobie na części ich twarzy pośrodku zdjęcia biały okrąg

Wielu specjalistów uważa, że za pomocą komunikacji niewerbalnej przekazujemy od 60 do 80 procent informacji. Jak wygląda rozmowa po całkowitym wyeliminowaniu z niej słów? Teatr 21 zaprasza na wydarzenie „Rozmowa bez słów”, które odbędzie się 13 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w warszawskiej Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

„Rozmowa bez słów” to format spotkania stworzony przez holenderską reżyserkę teatralną Lottę van den Berg. Od kilku lat rozwija ona wieloelementowy projekt, w którym widzowie współtworzą opowieść poprzez udział w szeregu sformatowanych w określony sposób konwersacji, prowadzonych przez artystkę lub przez zaproszonych przez nią moderatorów.

Van den Berg czerpie inspirację z technik konwersacyjnych z całego świata (odwołuje się zarówno do tradycji plemiennych, jak i do teorii współczesnych filozofów europejskich). Rozmowa w jej ujęciu to wspólna kreacja uczestniczących w niej osób.

W jaki sposób ze sobą rozmawiamy i jak moglibyśmy to robić inaczej? Kiedy w rozmowie jesteśmy widzem, a kiedy aktorem? Jak wpływa to na wypowiadane przez nas myśli i zajmowane przez nas stanowiska? Motywacją stojącą za tym partycypacyjnym przedsięwzięciem jest chęć dogłębnego sprawdzenia, jakie możliwości porozumienia daje teatr. W „Rozmowa bez słów” dochodzi do jądra tego, czym jest komunikacja, a uczestnictwo w niej każe nam się zastanowić nad tym, co to znaczy patrzeć na kogoś lub na coś, co to znaczy być widzem. „Rozmowę bez słów” moderować będzie Justyna Wielgus – choreografka związania z Teatrem 21 oraz współpracowniczka Lotty van den Berg.

Wstęp wolny.

Wymagana rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: informacja@zacheta.art.pl.

Wydarzenie odbędzie się w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki (pl. Małachowskiego 1, wejście od ul. Burschego).

Wydarzenie odbywa się w ramach „GAP SIĘ!” – drugiego sezonu Centrum Sztuki Włączającej realizowanego przez Teatr 21 w ramach Domu Tymczasowego Teatru 21 w Zachęcie. Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas