Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już 28 raz!

13.01.2020
Autor: Mateusz Różański, fot. materiały prasowe
kolorowa grafika w kształcie koła w środku logo wośp wokół okręgu napis gramy bo lumy wiatr w żagle 12 stycznia 2020 wośp 28 finał

115 362 894 zł – tyle według wstępnych danych zebrano podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 20 milionów złotych więcej niż w zeszłym roku. Pełne dane o efektach tegorocznej zbiórki poznamy na początku marca.  

Na tę kwotę składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia finału w studio telewizyjnym oraz darowizny przekazane przez partnerów.

Na co zbierano?

W tym roku Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zbierała fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Skupiono się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Oprócz tego Fundacja WOŚP sfinansuje zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych oraz ultrasonografów i echokardiografów.

Sprzęt już trafił do placówek

Część sprzętu trafiła do pierwszych szpitali w 14 miastach Polski już w dniu finału 12 stycznia.

Jak czytamy na stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do placówek w różnych częściach kraju trafiło 11 foteli Aster z funkcją leżanki, 2 elektryczne łóżeczka dziecięce szczebelkowe, inkubator otwarty, 3 kardiotokografy, 5 materaców przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych i 10 pomp strzykawkowych z wyposażeniem. A to dopiero początek zakupów ze zbiórek WOŚP.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas