Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podróżnicy z zespołem Downa od lutego w nowym programie TV!

13.01.2020
Autor: Krystyna Hural, fot. pixabay.com
Źródło: wirtualnemedia.pl
Volkswagen na łące, w tle morze

Dominika i Michał, dwoje młodych ludzi z zespołem Downa uczestniczyło w finale tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Jurkiem Owsiakiem rozmawiali o problemie wykluczenia osób z niepełnosprawnością.  Oboje są też uczestnikami nowego programu telewizji TTV pt. „Down the road. Zespół w trasie”.

„Down the road. Zespół w trasie” to polska wersja belgijskiego programu „Down the road”, który jest emitowany również w telewizji holenderskiej. W rodzimym show bierze udział szóstka młodych osób z zespołem Downa, które wraz z dziennikarzem i podróżnikiem Przemysławem Kossakowskim podróżują po sześciu krajach.

Drudzy po Belgach

- Stacja TTV jest drugą na świecie, która odważyła się na taki program – komentuje dla portalu Wirtualne Media Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. – Od początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż wbrew i na przekór ograniczeniom – dodaje.

Aktualnie belgijska edycja programu ma już dwa sezony. Szóstka uczestników pierwszej edycji  wróciła do swoich domów, a w trasę wyruszyła już kolejna grupa młodych podróżników. Każdy sezon zawiera 10 odcinków pełne doświadczeń i emocji, z którymi spotykają się podróżnicy z zespołem Downa na swojej trasie.

W 2019 roku belgijska wersja programu „Down the Road” otrzymała nagrodę AIB Impact. Jest ona przyznawana programom, które mają duży wpływ społeczny lub polityczny.

Zachęcamy do oglądania!

Pierwszy odcinek  przygód osób z zespołem Downa i Przemka Kossakowskiego będzie można obejrzeć już w niedzielę 23 lutego 2020 roku w telewizji TTV.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas