Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ParaSki4Europe już niedługo w Polsce!

28.01.2020
Autor: inf. pras.
logo wydarzenia

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 - ParaSki4Europe – zawody sportowe organizowane przez Polski Komitet Paraolimpijski otrzymały Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły anteny TVP Sport, TVP 3 Wrocław oraz portal niepelnosprawni.pl.

ParaSki4Europe to wydarzenie, które po raz pierwszy w historii będzie miało miejsce na mapie Polski. Odbędzie się w dniach od 25 lutego do 1 marca w centrach sportów zimowych – Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju.
Do Polski przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 sportowców z niepełnosprawnością z blisko 20 krajów Europy. Wezmą oni udział w rywalizacji w czterech konkurencjach sportów zimowych: para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie.

Zaangażowanie Prezydenta

Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

- Otrzymanie patronatu od głowy państwa to dla nas dowód uznania dla inicjatyw, które realizuje Polski Komitet Paraolimpijski – przyznaje Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. – Poparcie to wskazówka dla innych instytucji państwowych, że sport osób z niepełnosprawnościami jest szalenie istotnym elementem ich aktywności. Trzeba podkreślić, że Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie obejmował swoim patronatem różnego rodzaju wydarzenia związane ze sportem paraolimpijskim.

Łukasz Szeliga zwrócił również uwagę na osobiste zaangażowanie Prezydenta.

- Dodatkowym akcentem patronatu jest fakt, że Pan Prezydent jest świetnym narciarzem alpejskim. Zresztą udziela się także charytatywnie jeżdżąc na nartach, choćby w slalomie organizowanym przez Fundację Małgorzaty Tlałki. Dodam, że czasami jeździ w kasku, który otrzymał właśnie od Paraolimpijczyków. Liczymy na to, że pojawi się na zawodach ParaSki4Europe, być może nawet na stoku, a jego obecność byłaby niezapomnianym wydarzeniem. Czy tak się stanie – czas pokaże.

Media po stronie sportu

Fakt, że antena TVP Sport, TVP 3 Wrocław i portal niepelnosprawni.pl objęły wydarzenie swoimi patronatami medialnymi szczególnie cieszy koordynatora zawodów Romualda Schmidta.

- Te patronaty podkreślają europejską rangę zawodów, wskazują na jej prestiż i szeroki, ogólnopolski zasięg – mówi. – Dzięki naszym mediom społecznościowym ten zasięg będzie międzynarodowy. Zresztą takie są zresztą oczekiwania programów Erasmus+ Sport. To robi duże wrażenie, bo trudno jest znaleźć takie wsparcie medialne dla wydarzenia w sporcie osób z niepełnosprawnościami. Wiemy już, że niemal cały odcinek programu „Pełnosprawni” emitowanego na antenie TVP Sport i TVP1 będzie poświęcony ParaSki4Europe - to dla nas szalenie budujące. TVP 3 Wrocław także ma patronat medialny nad tym wydarzeniem, a z własnego doświadczenia wiemy, że anteny regionalne mają duże zasięgi i znaczenie. Wszystko zostanie także opisane na portalu niepelnosprawni.pl – największemu w Polsce dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami. ParaSki4Europe odbędzie się w dwóch ośrodkach czyli Czarna Góra Resort i Duszniki Arena -  to znane miejsca sportów zimowych w naszym kraju z nowoczesną infrastrukturą i słynące z polskiej gościnności i otwartości. Już nie możemy się doczekać – przyznał.

Motto wydarzenia „Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie” podkreśla główny cel przedsięwzięcia – umożliwienie sportowcom z niepełnosprawnościami w różnym wieku i na różnym poziome sportowym wzięcia aktywnego udziału w dużym, multi-sportowym wydarzeniu.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe.

Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas