Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

10 Bieg Zająca: Nasz cel - integracja!

28.01.2020
Autor: inf. prasowa
plakat narysowana głowa zająca napis nieporęt 21.03.2020 10 bieg zająca

Biegi Zająca to wydarzenia, których celem jest integracja społeczna osób zdrowych z chorymi i osobami z niepełnosprawnością ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM).

Biegi organizowane przez Fundację Active Life umożliwiają osobom chorym i niepełnosprawnym, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu, wziąć udział w imprezie sportowej dostosowanej do ich możliwości i korzystanie z pełnych praw, jakie przysługują zdrowym sportowcom.

Mogą oni wystartować na dystansie do 2 km, specjalnie dla nich przygotowaną trasą, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu. Dodatkowo, każda z osób chorych i z niepełnosprawnością dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem – „Zającem”, stąd nazwa wydarzenia „Bieg Zająca”. Hasło towarzyszące to: „Pomaganie przez Bieganie” – zdrowi biegacze wspierają chorych i osoby z niepełnosprawnością.

  • Termin: 21.03.2020
  • Miejsce: Nieporęt, trasa leśna (start i meta na terenie lasu w Kątach Węgierskich – wejście na start od strony Urzędu Gminy Nieporęt, pl. Wolności 1)
  • Biuro zawodów czynne w dniu biegu od godz. 8:00 do 12:00
  • Biegi dzieci o godz. 10:30
  • Bieg dla osbó z niepełnosprawnością - godz. 12:00.

Portal Niepelnosprawni.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas