Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności”. Młodzi zmotywują młodych

28.01.2020
Autor: inf. prasowa
grafika na wózku siedzi jakby strzałka skierowana do góry

„MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności” to projekt, w którym pokażemy nie w pełni sprawnym osobom ich potencjał i wartość w różnych aspektach życia – piszą o realizowanym przez siebie projekcie młodzi ludzie z 50. LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.

„Na trzech organizowanych przez nas spotkaniach zaproszeni przez nas goście (niektórzy niepełnosprawni, inni związani z osobami niepełnosprawnymi) postarają się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie, by dać cenne wskazówki i zachętę do działania niepełnosprawnej młodzieży” – piszą dalej.

Osoby z niepełnosprawnościami po wyjściu z liceum, gdzie wszystkie udogodnienia miały zapewnione, rzucane zostają na niezwykle głęboką i niespokojną wodę – rynek pracy. Bardzo często nie wiedzą czego mogą się uchwycić i szybko rezygnują z walki, tracąc przy tym swój potencjał.

Z pomocą przychodzi projekt pt. „MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności”, którego hasło brzmi „Poznaj swoje możliwości”, a celem jest ukazanie nie w pełni sprawnym osobom swoich możliwości i zmotywowanie ich do działania. W ramach projektu zorganizowane zostaną trzy nieodpłatne spotkania, na których zaproszone osoby niepełnosprawne bądź powiązane z nimi, postarają się przekazać młodzieży swoją wiedzę. Piersze spotkanie odbyło się 27 stycznia, a dwa kolejne odbędą się 9 marca oraz 17 marca 2020.

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, której celem jest zmienianie świata na lepsze poprzez samodzielnie tworzone i realizowane projekty społeczne. Stanowi to wspaniałą okazję do działania dla poprawy rzeczywistości oraz zdobywania cennego na rynku pracy doświadczenia.

Magazyn „Integracja” oraz portal „Niepelnosprawni.pl” objęły projekt patronatem medialnym.

Więcej o projekcie na stronie internetowej.

Informacje na FB.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Psycholog Warszawa
    At
    31.01.2020, 10:32
    Zawsze mogą liczyć na pomoc osobistego psychologa zarówno młodzież jak bezrobotni czy npln. Lecz w kraju nie jest owa profesja promowana stąd bezrobotni psychologowie.....
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas