Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy sąd przyśle dokument o uprawomocnieniu wyroku?

07.01.2020
Autor: A.

Dostałam odpis wyroku sądu w sprawie punktu 7 w orzeczeniu. Czy muszę złożyć do sądu wniosek o wydanie uprawomocnionego wyroku, czy sąd sam przyśle mi ten dokument?

Szanowna Pani, 

Instytucja stwierdzenia prawomocności uregulowana jest w ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 1460 z późn. zm.).

Zgodnie z art. 364 § 1 k.p.c. prawomocność orzeczenia stwierdza na wniosek strony sąd pierwszej instancji, a dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie drugiej instancji - ten sąd.

 

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

 

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas