Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Do 28 lutego trwają zgłoszenia do X edycji konkursu „Samorząd Równych Szans”

05.02.2020
Autor: inf. prasowa, gr. FIRR
Źródło: PFRON
na żółtym tle napis X konkurs samorząd równych szans

Do 28 lutego br. samorządy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami mogą zgłaszać projekty do nagrody „Samorząd Równych Szans”. To już dziesiąta edycja konkursu Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego na inicjatywy poprawiające jakość życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

„Samorząd Równych Szans” to konkurs promujący innowacyjne pomysły i projekty, które realnie poprawiają jakość życia osób z niepełnosprawnościami i pomagają im samodzielnie żyć w społeczeństwie. Kapituła docenia nawet niewielkie, ale nowatorskie projekty, odpowiadające na lokalne potrzeby tej grupy obywateli.

- Samorządy, ze względu na ustawowe kompetencje, odgrywają kluczową rolę we wspieraniu osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Doceniamy zaangażowanie włodarzy, którzy dostosowują przestrzeń publiczną do szczególnych potrzeb mieszkańców. Chcemy skutecznie wspierać te działania, dlatego co roku przeznaczamy na nie coraz większe środki. W minionym roku na pomoc osobom niepełnosprawnym przekazaliśmy samorządom ponad miliard złotych – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Samorządy są oceniane w trzech grupach: najlepsza gmina, najlepszy powiat grodzki i najlepszy powiat ziemski/województwo. Dotychczas nagrodzono 119 projektów, a 187 wyróżniono. Przyznano też sześć złotych statuetek jednostkom, które trzykrotnie otrzymały nagrody za zgłaszane projekty.

Konkurs „Samorząd Równych Szans” organizowany jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego – jak przekonują organizatorzy – z potrzeby działania i zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Fundacja tworzy też Bazę Dobrych Praktyk, gdzie można szukać inspiracji oraz dzielić się własnymi pomysłami.

Wydarzenie współorganizują Samorząd Województwa Małopolskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, zaś Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych objął nad konkursem patronat honorowy. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego.

Więcej informacji na stronie FIRR.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas