Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pistorius pojedzie na igrzyska olimpijskie!

21.07.2011
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Fantastyczny start na mityngu lekkoatletycznym we Włoszech daje szansę Oscarowi Pistoriusowi z RPA na start na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Znany na całym świecie biegacz bez nóg ścigający się dzięki specjalnym protezom wykonanym z włókna węglowego od lat walczył o prawo rywalizacji ze sprawnymi zawodnikami.

Wynik 45,07 na 400 metrów jest o 0,18 s lepszy od minimum wymaganego przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną (IAAF), co oznacza, że Afrykaner najprawdopodobniej wystartuje dwukrotnie: na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich. Sztuka ta nie udała się w Pekinie. Przypomnijmy, że cztery lata temu Pistorius odwołał się od decyzji zabraniającej mu startu ze sprawnymi zawodnikami i choć sprawę wygrał, było już za późno, by powalczyć o minima na 2008 rok. Już wtedy zapowiedział, że w Londynie na pewno powalczy na dwóch imprezach. Bieg w Lignano prawdopodobnie mu to zagwarantuje.

- To był bieg marzeń. Nie będę mógł na pewno zasnąć. Dostałem już z 300 wiadomości z gratulacjami – komentował swój wyczyn szczęśliwy biegacz.


Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas