Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Oscary 2020: pierwszy raz w historii prezenter z zespołem Downa

10.02.2020
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. kadr z filmu „Sokół z masłem orzechowym” / materiały prasowe
Źródło: hollywoodreporter.com
Dwóch bohaterów filmu Zac i Tyler śmieją się stojąc po kostki na brzegu morza

Zack Gottsagen, aktor z zespołem Downa, po raz pierwszy w historii gali rozdania Oscarów pełnił rolę prezentera. Wspólnie z kolegą z filmu pt. „Sokół z masłem orzechowym” – Shią LeBeouf'em – wręczyli statuetkę dla filmu krótkometrażowego.

Publiczność zebrana w Dolby Theater przywitała pojawienie się Zacka Gottsaegen owacjami na stojąco. To właśnie on wyrecytował formułę „Oscar goes to...”, po czym Shia LeBeouf podał tytuł zwycięskiego filmu: „The Neighbor's Widow”. Dla młodego aktora to był pierwszy występ na tak wielkim wydarzeniu w gronie najważniejszych postaci światowej kinematografii.

Dwóch życiowych rozbitków

Film pt. „Sokół z masłem orzechowym” opowiada o losach dwóch rozbitków życiowych – Zaka, granego przez Zacka Gottsagena i Tylera, w którego wcielił się Shia LeBeouf. Ten pierwszy to całkiem bystry i pomysłowy dwudziestoparolatek z zespołem Downa, który z powodu niewydolnego systemu pomocy społecznej trafia do domu starców, drugi to awanturnik po przejściach, próbujący pozbierać się po śmierci brata. Zak marzy o walce na ringu z gwiazdą wrestlingu, Tyler raczej musi odpocząć od bójek. Obaj muszą uciekać – ten pierwszy, żeby mieć wreszcie szansę w życiu narozrabiać, ten drugi – bo narozrabiał już w życiu zbyt dużo. Recenzję filmu można znaleźć na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Żadnych "obrońców" i "filantropów" pod moim nosem!
  maturzysta
  11.02.2020, 22:23
  Bim bam bim bam na galach na rzecz OzN jak to chorzy i niepełnosprawni są krzywdzeni! Cyk cyk cyk lansik obok na wózku przed kamerami, bo "ach jakie te ministry, posły i celebryty współczujące"! A nie zmienia się nic! Bujam?! Najeździłem się za dzieciaka po szpitalach, więc nie bujam! [1] https://kobieta.onet.pl/stoimy-w-obliczu-katastrofy-jesli-chodzi-o-stan-zdrowi a-psychicznego-naszych-dzieci/xwf4dj4?fbclid=IwAR07WLmS4OUOn2hZcxOOLzel-OB2gQ9 zuoK6DXm2AP6rZOHw230yIOM7BFc [2] https://nczas.com/2020/01/12/tragiczna-sytuacja-w-sluzbie-zdrowia-pacjenci-umi eraja-w-kolejkach-grafika/?fbclid=IwAR2U4_VRNeRfBQuinVBP4kKhhI4qNW3Xs513U3plnc iwdoizDEt4ok5mF2M [3] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-02-04/polnagi-pacjent-lezal-na-podlod ze-szpitala-mswia-tak-sie-traktuje-ludzi-na-sorze/?ref=kafle&fbclid=IwAR3-qafz SxOPl0eqQh4-gEGaVeY4TduVZg4yzFnubei-vZODDc2Bk1SSLwU Jak mawia klasyk, co to ***** jest?! A paszła won!
  odpowiedz na komentarz
 • Przemilczane...
  Dynia
  10.02.2020, 13:21
  A w tv ani słowa o tym wydarzeniu. Dla mnie to kamień milowy. Jeszcze dużo czasu upłynie nim u nas niepełnosprawni będą traktowani na równi z innymi obywatelami. Ale ostatnimi czasy widzę, że idzie ku lepszemu. Powoli, ale jednak.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas