Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Oscary 2020: pierwszy raz w historii prezenter z zespołem Downa

10.02.2020
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. kadr z filmu „Sokół z masłem orzechowym” / materiały prasowe
Źródło: hollywoodreporter.com
Dwóch bohaterów filmu Zac i Tyler śmieją się stojąc po kostki na brzegu morza

Zack Gottsagen, aktor z zespołem Downa, po raz pierwszy w historii gali rozdania Oscarów pełnił rolę prezentera. Wspólnie z kolegą z filmu pt. „Sokół z masłem orzechowym” – Shią LeBeouf'em – wręczyli statuetkę dla filmu krótkometrażowego.

Publiczność zebrana w Dolby Theater przywitała pojawienie się Zacka Gottsaegen owacjami na stojąco. To właśnie on wyrecytował formułę „Oscar goes to...”, po czym Shia LeBeouf podał tytuł zwycięskiego filmu: „The Neighbor's Widow”. Dla młodego aktora to był pierwszy występ na tak wielkim wydarzeniu w gronie najważniejszych postaci światowej kinematografii.

Dwóch życiowych rozbitków

Film pt. „Sokół z masłem orzechowym” opowiada o losach dwóch rozbitków życiowych – Zaka, granego przez Zacka Gottsagena i Tylera, w którego wcielił się Shia LeBeouf. Ten pierwszy to całkiem bystry i pomysłowy dwudziestoparolatek z zespołem Downa, który z powodu niewydolnego systemu pomocy społecznej trafia do domu starców, drugi to awanturnik po przejściach, próbujący pozbierać się po śmierci brata. Zak marzy o walce na ringu z gwiazdą wrestlingu, Tyler raczej musi odpocząć od bójek. Obaj muszą uciekać – ten pierwszy, żeby mieć wreszcie szansę w życiu narozrabiać, ten drugi – bo narozrabiał już w życiu zbyt dużo. Recenzję filmu można znaleźć na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Żadnych "obrońców" i "filantropów" pod moim nosem!
  maturzysta
  11.02.2020, 22:23
  Bim bam bim bam na galach na rzecz OzN jak to chorzy i niepełnosprawni są krzywdzeni! Cyk cyk cyk lansik obok na wózku przed kamerami, bo "ach jakie te ministry, posły i celebryty współczujące"! A nie zmienia się nic! Bujam?! Najeździłem się za dzieciaka po szpitalach, więc nie bujam! [1] https://kobieta.onet.pl/stoimy-w-obliczu-katastrofy-jesli-chodzi-o-stan-zdrowi a-psychicznego-naszych-dzieci/xwf4dj4?fbclid=IwAR07WLmS4OUOn2hZcxOOLzel-OB2gQ9 zuoK6DXm2AP6rZOHw230yIOM7BFc [2] https://nczas.com/2020/01/12/tragiczna-sytuacja-w-sluzbie-zdrowia-pacjenci-umi eraja-w-kolejkach-grafika/?fbclid=IwAR2U4_VRNeRfBQuinVBP4kKhhI4qNW3Xs513U3plnc iwdoizDEt4ok5mF2M [3] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-02-04/polnagi-pacjent-lezal-na-podlod ze-szpitala-mswia-tak-sie-traktuje-ludzi-na-sorze/?ref=kafle&fbclid=IwAR3-qafz SxOPl0eqQh4-gEGaVeY4TduVZg4yzFnubei-vZODDc2Bk1SSLwU Jak mawia klasyk, co to ***** jest?! A paszła won!
  odpowiedz na komentarz
 • Przemilczane...
  Dynia
  10.02.2020, 13:21
  A w tv ani słowa o tym wydarzeniu. Dla mnie to kamień milowy. Jeszcze dużo czasu upłynie nim u nas niepełnosprawni będą traktowani na równi z innymi obywatelami. Ale ostatnimi czasy widzę, że idzie ku lepszemu. Powoli, ale jednak.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas