Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mega utwór! Nastolatek z nowotworem krwi stworzył „hymn chorych” [WIDEO]

11.02.2020
Autor: Angela Greniuk, fot. kadr PASSIO Poland/YouTube.com
Źródło: tvn24.pl
Mateusz Rejowski

Mateusz Rejowski stworzył piosenkę pt. „Ona by tak chciała, był bym zdrowy” o życiu na oddziale onkohematologii. Ratownicy medyczni pomogli stworzyć teledysk, który zaledwie kilka dni od premiery ma już ponad milion wyświetleń na YouTube.

Piosenka pt. „Ona by tak chciała, był bym zdrowy” jest przeróbką popularnego utworu pt. „Ona by tak chciała”. Melodyjnie jest więc energiczna i skoczna. Tekst piosenki – w odróżnieniu od oryginału – nawiązuje do tematyki medycznej i codziennego życia na oddziale onkohematologii dla dzieci i młodzieży. Wbrew pierwszemu skojarzeniu o tym, że utwór podejmuje trud choroby – przekaz całego utworu jest pozytywny i zachęcający, szczególnie dzieciaki i młodzież, do walki z nowotworem przez podejmowanie różnych aktywności.

Pomysłodawcą i autorem tekstu jest 16-letni Mateusz Rejowski, który ma chłoniaka Hodgkina, rzadki nowotwór krwi. Przed chorobą był piłkarzem oraz mistrzem Europy i Polski w karate tradycyjnym dzieci. Obecnie nie może uprawiać sportu, zaczął więc interesować się muzyką.

Wsparciem w realizacji pomysłu zrobienia piosenki „Ona by tak chciała, bym był zdrowy” i klipu okazali się ratownicy medyczni: Tomasz Micek i Mateusz Mokrzycki, który jest założycielem m.in. kanału PASSIO Poland na YouTube.

W tworzenie teledysku zaangażowali się także rodzice Mateusza oraz kadra medyczna oddziału: pielęgniarki i ordynator Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie, Radosław Chaber oraz Fundacja Iskierka, Akademia Sportu Chikara Marek Żyłka i Piotr Ramot i Akademia Piłkarskiej ZIOMKI Rzeszów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Super
    Jolabolbotowska@gmail.com
    03.03.2020, 13:04
    Super duzo zdrowka życzymy🎈🧡❤️
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas