Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„ParaSki4Europe”: śnieg w górach jest!

17.02.2020
Autor: inf. prasowa, fot. PKPar
3 kobiety i dwóch mężczyzna stoją na stoku na nartach

Komitet Organizacyjny „ParaSki4Europe” odbył wizytę przygotowawczą w ośrodku narciarskim Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort.

Tym na co organizatorzy nigdy nie mają wpływu jest pogoda, ta zaskoczyła pozytywnie, bo w dniu wizyty w Czarnej Górze i w Jamrozowej Polanie spadł śnieg – kluczowy w przypadku zawodów organizowanych w sportach zimowych. Aura nas bowiem nie rozpieszcza i o prawdziwie zimowe temperatury ostatnio trudno. Fakt, że białego puchu dosypało cieszył zatem prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligę, który stoi na czele sztabu przygotowawczego ParaSki4Europe - European Winter Para Sports Event, Poland 2020.

- Bardzo się cieszę z tego, że sypie śnieg, bo to mentalnie zbliża nas do wydarzenia, które ze śniegiem jest bezpośrednio związane. Jeśli za oknem nie ma śniegu, to ludzie nie myślą o nartach czy snowboardzie. A tak bardziej poważnie to już ostatnia faza przygotowań, zamknięte listy zgłoszeń, dopracowujemy szczegóły harmonogramu rozpisane na konkretnych uczestników. Docierają do nas ostatnie materiały, sprzęt sportowy i marketingowy, zamykamy listy gości i nie możemy się doczekać momentu, kiedy przypniemy narty i w międzynarodowym towarzystwie pojawimy się na stokach, na trasach biegowych i biathlonowych – mówił.

Podczas wizyty organizatorzy wydarzenia przeprowadzili generalną inspekcję obiektów zawodów i spotkali się z kierownictwem Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena. Odwiedzili także hotel i pomieszczenia, które będą bazą biura zawodów. Koordynator zawodów Romuald Schmidt przyznaje, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Pełni optymizmu

- Jesteśmy pełni optymizmu, bo organizatorzy na miejscu są w pełnej gotowości, bardzo zmobilizowani i otwarci. Nas też cieszy to, że widzimy pełen profesjonalizm, entuzjazm
i zaangażowanie. Podkreślają, że to wydarzenie bardzo ważne dla regionu. A jeśli jeszcze dodamy że spadł śnieg, to tym bardziej możemy ze spokojem oczekiwać ceremonii otwarcia.

Do ośrodków narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z 17 krajów Europy.
Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort (Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie). Proces akredytacji dla zainteresowanych dziennikarzy rozpoczyna się 17 lutego.

Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe. Wydarzenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i koncern PKN Orlen, który jest sponsorem wydarzenia.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal Niepełnosprawni.pl.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas