Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Więcej środków w PFRON na wyrównywanie różnic między regionami. Wnioski do 28 lutego

17.02.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: www.pfron.org.pl
widok na wrocławskie kamienice na rynku

Do 28 lutego br. samorządy mogą składać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioski o dofinansowanie projektów, których celem jest wyrównywanie różnic między regionami. Program w tym roku zakłada kilka nowości.

PFRON przeznaczy na ten cel w tym roku 102 mln zł, o 37 mln więcej niż w zeszłym roku. Nowością w tym roku jest to, że gminy mogą starać się w ramach programu o środki na likwidację barier. Dotychczas mogły się o to starać tylko starostwa powiatowe, placówki edukacyjne i środowiskowe domy pomocy.

Tegoroczny program szerzej również traktuje obszar likwidacji barier transportowych. Od tego roku wszystkie samorządy mogą starać się o środki na ten cel, dotychczas mogły to robić tylko gminy, które miały na swoim terenie placówki zajmujące się opieką nad osobami z niepełnosprawnością. Teraz mogą o to starać się wszystkie samorządy nie mające takich placówek, ale dowożące osoby z niepełnosprawnością na zajęcia poza teren gminy.

W tym roku o środki na poprawę swojej infrastruktury np. na odnowienie wnętrz czy wymianę wyposażenia mogą starać się także istniejące warsztaty terapii zajęciowej.
Przyjmowane są także wnioski na dofinansowanie do tworzenia spółdzielni socjalnych oraz wymaganego wkładu własnego do projektów dotyczących aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas