Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: dni otwarte w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji

21.02.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
uczeń siedzi w ławce i rysuje

Szkoły Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu, przy ulicy ks. Marcina Lutra 2-8 (boczna Wejherowskiej) zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 29.02.2020 r. (w sobotę) w godzinach 10.00-13.00.

Oferujemy kształcenie w: Szkole Podstawowej, Technikum Ekonomicznym, Liceum Ogólnokształcącym, Branżowej Szkole I stopnia kształcącej w zawodach: krawiec, operator procesów introligatorskich, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, pracownik pomocniczy gastronomii.

Stosujemy indywidualizację pracy z uczniem, specjalne metody i formy kształcenia, wspieramy naszych uczniów z niepełnosprawnościami, organizujemy naukę w mało licznych zespołach klasowych. Na miejscu zapewniamy pomoc psychologiczno-pedagogiczną i bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Zachęcamy do udziału w programach Szkoła Przedsiębiorczości, międzynarodowych projektach wymiany młodzieży i innych, odpowiednio do poziomu kształcenia i możliwości uczniów.

Aktywnie włączamy się w akcje charytatywne oraz projekty sportowe i kulturalne.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Uczniom spoza Wrocławia zapewniamy bezpłatne miejsce w  Niepublicznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (internacie) na terenie Centrum. Uczniowie uczą się i mieszkają w pomieszczeniach dostosowanych, bez barier architektonicznych (podjazdy, windy itp. ). Kompleks budynków mieści się wśród zieleni, z dala od zgiełku ulic.

Przyjmujemy dzieci i młodzież – kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane z uwagi na niepełnosprawności.

W Zespole Szkół i Placówek Fundacji oferujemy również kształcenie w niepublicznej Polsko-Niemieckiej Szkole Podstawowej.

Więcej informacji na stronie internetowej.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas