Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Stop Samobójstwom w Nastoletniej Depresji! Obejrzyj film i przyjdź na spotkanie Forum Przeciwko Depresji

24.02.2020
Autor: Mateusz Różański, fot. pixabay.com
Źródło: www.forumprzeciwdepresji.pl
chłopiec nastolatek siedzi na chodniku z ręką którą zakrywa twarz

Tegoroczna edycja kampanii „Forum Przeciwko Depresji” odbywa się pod hasłem „Znikające dzieci. Stop Samobójstwom w Nastoletniej Depresji”. Towarzyszy jej film z udziałem Anny Dereszowskiej i Roksany Węgiel.

23 lutego w Światowy Dzień Walki z Depresją odbyła się premiera filmu „Znikające dzieci. STOP samobójstwom w nastoletniej depresji”, który powstał specjalnie na potrzeby kampanii. Film ma na celu zwrócenie uwagi na problem depresji wśród nastolatków oraz uwrażliwienie społeczeństwa na subtelne sygnały, które wysyła nastolatek z depresją – pokazanie, że z pozoru wszystko może wyglądać normalnie, a w środku dziecko przeżywać kryzys.

Spotkania z ekspertami i telefon zaufania

Oprócz filmu w ramach „Forum Przeciw Depresji” od marca do czerwca 2020 r. będą się odbywać spotkania edukacyjne w pięciu miastach w Polsce – w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie.

29 lutego w Hotelu Novotel w Warszawie będzie można skorzystać z konsultacji psychologów i psychiatrów. Tego samego dnia czynny będzie telefon zaufania (22 594 91 00).

Podczas wydarzenia w Hotelu Novotel będzie można posłuchać bezpłatnych wykładów dla nauczycieli i rodziców, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o depresji. Po zakończeniu sesji wykładów będzie możliwość odbycia anonimowego spotkania z prowadzącymi je ekspertami. Równolegle przez pięć godzin (10-15) będą trwać bezpłatne i anonimowe konsultacje z lekarzem psychiatrą i psychologiem.

Więcej informacji na stronie internetowej.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas