Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Presja ma sens! Dyrekcja centrum handlowego zabrała głos w sprawie dyskryminacji dziewczynki na wózku

25.02.2020
Autor: Mateusz Różański, fot. Agata Lange
dziewczynka na wózku na tle placu zabaw w Porcie Łódź, po lewej stronie zdjęcia dodano czerwony wykrzynik

Sprawa Jagody, dziewczynki na wózku, która nie została wpuszczona do sali zabaw w centrum handlowym Port Łódź, odbiła się szerokim echem – zwłaszcza w mediach społecznościowych. Kierownictwo centrum handlowego zabrało głos w tej sprawie.

„Szanowni Państwo, apelujemy o ponowne przemyślenie konstrukcji regulaminu sali zabaw Portu Łódź Junior, by nie wykluczać z możliwości korzystania z niej dzieci z niepełnosprawnościami” – napisała w liście do dyrekcji Portu Łódź prezes Integracji, Ewa Pawłowska. List w tej sprawie napisał również samorzecznik Jan Gawroński. Głosy środowiska osób z niepełnosprawnością i setki komentarzy w tej sprawie zaowocowały – zarządzający Portem Łódź wprowadzą zmiany w regulaminie, które umożliwią korzystanie z sali zabaw dzieciom na wózkach.

Dyrekcja: Dostosujemy funkcjonowanie naszej sali zabaw

Poniżej publikujemy cały post, udostępniony na profilu centrum handlowego na portalu Facebook.

„W nawiązaniu do wydarzenia, które miało miejsce w miniony poniedziałek (24 lutego) w Port Łódź Junior, związanego z niewpuszczeniem do sali zabaw dziecka poruszającego się na wózku inwalidzkim pragniemy w imieniu całego naszego Centrum przeprosić za zaistniałą sytuację. Port Łódź Junior jest dla dzieci i z myślą o nich został wybudowany. Zdajemy sobie sprawę, że każde dziecko bez wyjątku zasługuje na radość i zabawę. Była to dla nas ważna lekcja, z której wyciągamy wnioski. Chcemy, żeby Port Łódź Junior był dostępny dla wszystkich dzieci. Dlatego zapewniamy, że wprowadzone zostaną zmiany w regulaminie i dostosujemy funkcjonowanie naszej sali zabaw dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, umożliwiając bezpieczne korzystanie z niej każdemu dziecku, także poruszającemu się na wózku inwalidzkim”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Żadna dyskryminacja
  Ela
  01.03.2020, 15:07
  Jaka dyskryminacja??? Co to niepełnosprawne fizycznie dziecko miałoby tam robić??? Wjechać wózkiem do basenu z piłeczkami? Sami rodzice wychowują jakieś rarogi, które uważają, że im wszystko wolno " bo chore". Litości.
  odpowiedz na komentarz
 • "Dostosujemy funkcjonowanie naszej sali zabaw"
  Blanka Rudy
  26.02.2020, 17:16
  A ja żądam dostosowania oper i filharmonii dla Głuchych! To taka fajna rozrywka i co z tego, ze kompletnie nie dla nich? (Mam Głuchą córkę.) Ale ja CHCĘ, żeby mogli chodzić tam i odróżniać sopran od altu. Żądam i już. Należy mi się. Mam horom curke.
  odpowiedz na komentarz
 • Zareagowali bo...
  Dynia
  26.02.2020, 12:43
  Zareagowali bo zainteresowały się media i zrobiły zły PR. Mam taką zasadę, że nie odwiedzam miejsc, w których mnie ewidentnie nie chcą bo jeżdżę na wózku. Ikea jest jednym z nich.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas