Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: zarejestruj się na „Giełdę zawodów”

04.03.2020
Autor: inf. prasowa
czerwony plakat na nim białe okulary napis giełda zawodów 11-12 marca 2020 godz. 9-19 Pkin II piętro na dole logo zakochaj się w Warszawie

11 i 12 marca w godzinach 9.00-19.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się „Giełda zawodów”, na której zaprezentowane zostaną zawody i oferta szkół kształcących w zawodach. 

Celem „Giełdy zawodów” jest popularyzacja szkolnictwa zawodowego w Warszawie. Do 5 marca lub do wyczerpania miejsc można jeszcze rejestrować uczniów VIII klas szkół podstawowych, którzy chcieliby uczestniczyć w giełdzie. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie wydarzenia.

W szkołach zawodowych w stolicy kształci się obecnie ponad 26 tys. uczniów (ponad 23 tys. w technikach i ponad 2,8 tys. w branżowych szkołach I stopnia). Najlepszym technikum w Polsce jest stołeczne Technikum Mechatroniczne nr 1 wchodzące w skład Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 przy ul. Wiśniowej 56.

- Zapraszamy rodziców i uczniów klas VIII szkół podstawowych na pierwszą „Giełdę zawodów”. Zwiedzający poznają specyfikę nauczania w danym zawodzie i dowiedzą się, gdzie odbywają się praktyki. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy już uczą się danego zawodu i skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych. Warto dobrze wybrać. Nasze szkoły zawodowe są nowoczesne i dobrze wyposażone – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Miasto gruntownie modernizuje placówki i wyposaża je w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Szkoły realizują innowacyjne programy nauczania, a wiele z nich jest objętych patronatem przez firmy i przedsiębiorstwa, które fundują stypendia i staże dla najlepszych uczniów. Uczniowie biorą również udział w wykładach i ćwiczeniach na wyższych uczelniach (m. in. Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego). Stołeczne szkoły zawodowe (45 techników i 25 branżowych szkół I stopnia) kształcą w aż 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:

  • Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
  • Ekonomia i Handel
  • Transport i Drogownictwo
  • Budownictwo
  • Nowe Technologie
  • Usługi
  • Fotografia i Multimedia

11 i 12 marca uczniowie klas VIII szkół podstawowych zostaną zaznajomieni ze specyfiką nauczania w danym zawodzie i możliwościami odbywania praktyk. Będą mogli również porozmawiać z uczniami, którzy uczą się danego zawodu. Można będzie także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

Prezentacjom szkół będą towarzyszyły panele:

  • „Praca w Warszawie” – z udziałem przedstawicieli miejskich spółek (Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Miejskie Zakłady Autobusowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji), którzy przedstawią informacje o swojej działalności i współpracy ze szkołami (system praktyk, patronaty nad klasami).
  • „Dobry zawód - dobry start” – z udziałem wybranych pracodawców oraz uczniów, którzy odbywają tam praktyki.
  • „Zawody, których nie znacie” – podczas którego uczniowie i nauczyciele zaprezentują kilka najciekawszych i najbardziej tajemniczych zawodów. 
  • „Egzamin ósmoklasisty” – podczas którego przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaprezentują zasady egzaminu z języka polskiego i matematyki.

Rejestracja uczniów VIII klas szkół podstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w Giełdzie Zawodów, odbywa się w sposób elektroniczny pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl (do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc). Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.

Wstęp wolny dla rodziców od godz. 16.00 do 19.00.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas