Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nowe umiejętności, nowe kontakty. Odbył się kurs wizażu dla kobiet z niepełnosprawnością

11.03.2020
Autor: inf. prasowa
przy podłużnym stole siedzi kilka dziewcząt naprzeciwko jednej z nich stoi wizażystka na stole leżą przybory do malowania

„Atrakcyjna, pewna siebie” – to tytuł warsztatów dla kobiet z niepełnosprawnościami, które zostały zorganizowane w sobotę, 7 marca, przez Caritas Polska i Niezależne Konsultantki Kosmetyczne Mary Kay. Doświadczone wizażystki i doradcy kosmetyczni pokazali, jak przygotować profesjonalny makijaż oraz dobrać preparaty i kosmetyki.

Warsztaty w Centrum Okopowa rozpoczął wykład „Uwierz w siebie – krótka historia przemiany”. Kolejne prelekcje poświęcono właściwej pielęgnacji twarzy oraz doborowi preparatów i kosmetyków. Konsultantki pokazały, jak przygotować skórę pod makijaż dzienny, wieczorowy i okazjonalny.

- Wrażenia z udziału w tych warsztatach są bardzo pozytywne. Wysłałam zgłoszenie, ponieważ chciałam pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z wizażu. Takie kursy pozwalają, pod okiem doświadczonych specjalistek z branży kosmetycznej, nauczyć się podstaw robienia makijażu, ale również nawiązywać nowe kontakty. Cieszę się, że Caritas Polska realizuje taki projekt i mogłam w nim uczestniczyć – tłumaczy Julia Torla.

Po części szkoleniowej odbył się panel dyskusyjny. Uczestniczki warsztatów mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad indywidualnych.

- Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym projekcie i nauczyć się czegoś nowego. Poznałam wiele ciekawych technik robienia makijażu, a także wcześniej nieznane mi preparaty, rekomendowane do pielęgnacji skóry takiej jak moja. Tego rodzaju warsztaty są bardzo potrzebne i mam nadzieję, że zostaną zorganizowane jeszcze nie jeden raz – powiedziała Agnieszka Rypina.    

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. W warsztatach uczestniczyły osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. „Atrakcyjna, pewna siebie” to projekt Caritas Polska realizowany z myślą o potrzebach niepełnosprawnych kobiet. Jego celem jest zwiększenie poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnościami oraz motywowanie ich do kształtowania własnego wizerunku z wykorzystaniem współczesnej wiedzy dotyczącej kosmetyki.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas