Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Śląskie: żywiecka straż miejska pomoże osobom starszym i samotnym

13.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
sklep spożywczy na pierwszym planie pomidory w oddali półki z produktami

Straż Miejska w Żywcu, ze względu na zaistniałą sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa, będzie pomagała osobom starszym i samotnym. Chodzi m.in. o zakupy. Strażnicy będą się też interesowali ich samopoczuciem podał w czwartek, 12 marca, żywiecki magistrat.

- To dla nas działania priorytetowe. Oczywiście ważne są różnego rodzaju kontrole, czy przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Stąd decyzja o zmianie profilu działania Straży Miejskiej na ten trudny czas – podkreślił burmistrz Antoni Szlagor.

Samorządowiec zapewnił, że wszystkie tego typu przedsięwzięcia strażników będą podejmowane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.

- Każdy z odwiedzających seniorów i osoby samotne strażników jest umundurowany oraz posiada legitymację służbową – dodał.

Szlagor poprosił żywczan, którzy mają informację o osobie potrzebującej pomocy, by kontaktowali się ze Strażą Miejską pod numerem telefonu (33) 861 39 29.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas