Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ogólnopolski koncert on-line na pomoc chłopcu z guzem mózgu

18.03.2020
Autor: PAP, fot. Fundacja CHCEmisie
grafika na górze napis pierwszy w czasach zarazy koncert stremingowy z udziałem muzyków z całej Polski chcę być przy tobie blisko środa 18 marca godz 20

Justyna Szafran, Krzysztof Grabaż Grabowski i lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik wystąpią w środę wieczorem, 18 marca, w charytatywnym koncercie on-line streamingowanym z całego kraju. Chętni widzowie będą mogli wesprzeć leczenie sześciolatka, który ma guza mózgu.

Koncert „Chcę być przy tobie blisko” będzie można oglądać na stronach Fundacji CHCEmisie, która od lat pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Jak poinformował organizator i pomysłodawca koncertu Paweł Kwiatkowski, przedsięwzięcie z udziałem muzyków z całego kraju jest odpowiedzią na „przymusowe odosobnienie i izolację, a nierzadko kwarantannę”.

- Artyści odwołali występy, przerwali trasy koncertowe, ale nie przestali tworzyć, pisać, grać i śpiewać. Nie jak dotąd na scenie, przed publicznością, ale w zaciszu domowym. Muzycy zdecydowali się uczynić scenę ze swoich domów i mieszkań i zjednoczyć, udowadniając, że chociaż osobno – to jednak możemy być razem – powiedział.

Organizatorzy koncertu do występu zaprosili m.in. liderów zespołów Pidżama Porno i Pectus, wokalistkę Justynę Szafran, a także muzyków: Wiesława Prządkę, Michała Szymanowskiego i Dominika Bukowskiego. W koncercie nie wezmą udziału żadne ekipy telewizyjne, a artystów będą filmować wyłącznie domownicy. Wszyscy zagrają unplugged.

Paweł Kwiatkowski podkreślił, że koncert nie jest biletowany, ale może być okazją do wsparcia zbiórki na rzecz sześcioletniego Jasia, który ma guza mózgu, walczy o życie, a ratunkiem dla niego terapia zagranicą.

- Ze sporej kwoty, jaką udało się uzbierać na www.siepomaga.pl/jasiek, dzisiaj brakuje zaledwie 10 proc. – podkreślił.

Organizatorzy przyznają, że idea koncertu zrodziła się bardzo spontaniczne, zatem lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas