Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tarcza antykryzysowa: 600 mln zł na wyższe dofinansowania i ponad 200 mln zł na wsparcie indywidualne

18.03.2020
Autor: Mateusz Różański, fot. archiwum
Uśmiechnięta twarz elegancko ubranej Marleny Maląg

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiła działania, jakie rząd i PFRON podejmą na rzecz osób z niepełnosprawnością, by zminimalizować skutki kryzysu wywoływanego przez koronawirus. Zaprezentowała je 18 marca 2020 r. podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Będzie duży pakiet, około 600 mln złotych, na wsparcie pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne – poprzez podniesienie dofinansowań do pensji tych osób – poinformowała minister Marlena Maląg.

Podkreśliła, że resort pracy nie zapomina też o osobach z niepełnosprawnością, które na skutek epidemii pozostają w domach i potrzebują specjalistycznego wsparcia, gdy nie funkcjonują środowiskowe domy samopomocy czy warsztaty terapii zajęciowej.

- Będzie ogłoszony ze środków PFRON duży program na ponad 200 mln złotych, nad którym aktualnie pracujemy – poinformowała minister Maląg. – Będzie to program indywidualnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Będą one mogły w ciągu miesiąca skorzystać z 600 złotych na usługi specjalistyczne.

Marlena Maląg dodała, że realizowane rządowe programy będą miały prolongatę rozliczeń – to szczególnie ważne dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty wspierające osoby z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • 600zł na usługi specjalistyczne
  Marek Janusz
  21.03.2020, 16:59
  Co to są usługi specjalistyczne, co wchodzi w ich zakres i jak będą rozliczane? pozdrawiam Marek Janusz
  odpowiedz na komentarz
 • W końcu się doczekamy
  Miki
  19.03.2020, 11:04
  Trzeba było epidemii korona wirusa i kryzysu gospodarczego, żeby rząd zechciał pochylić się nad problemem. W przeciwnym razie kwoty dofinansowań jeszcze długo nie byłyby ruszone.
  odpowiedz na komentarz
 • Nie za dobrze im?
  Eryczek
  18.03.2020, 19:35
  1000 zł renty socjalnej, 500+, teraz 600+ od pfron, To więcej niż pensja minimalna.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas