Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Do 30 czerwca przedłużono składanie prac w konkursie PFRON „Tajemnica mojej wyobraźni”

19.03.2020
Autor: inf. prasowa
plakat rysunek oczu i czoła na górze XVIII edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego sztuka osób niepełnosprawnych tajemnica mojej wyobraźni zgłoszenia prac do 17 kwietnia

W związku z zawieszeniem zajęć w warsztatach terapii zajęciowej i środowiskowych domach samopomocy z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem, termin zgłaszania prac w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Sztuka osób niepełnosprawnych”, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” przedłużony zostaje do 30 czerwca 2020 r.

Do udziału zapraszamy uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace nagradzane będą w pięciu kategoriach:

  • malarstwo i witraż,
  • rysunek i grafika,
  • rzeźba kameralna i płaskorzeźba,
  • tkanina i aplikacja,
  • fotografia.

Organizowany od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Ubiegłoroczna edycja, której towarzyszyło hasło „Podróże moich marzeń”, zgromadziła prawie 2000 prac. Były one oceniane przez znanych i cenionych artystów plastyków, historyków sztuki i etnografów. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej: sztuka.pfron.org.pl.

Patronat nad wydarzeniem objęły dwie instytucje: Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Warszawie. Patroni medialni to magazyn „Integracja” oraz portale SwiatGluchych.pl i Niepelnosprawni.pl.

Prace plastyczne można składać do 30 czerwca 2020 r. w oddziałach wojewódzkich PFRON.

W przypadku placówek z terenu województwa małopolskiego w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30 -527 Kraków). W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: krakow@pfron.org.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebook`u, gdzie pojawiają się aktualne informacje.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas