Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Prezydent Krakowa zaapelował o wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych

20.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
widok na kraków

O wsparcie osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych zaapelował w czwartek, 19 marca, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Szczególnie zwrócił się do właścicieli sklepów zachęcając do wyznaczenia w ciągu dnia czasu zarezerwowanego tylko na obsługę osób starszych i będących w grupie ryzyka.

- Proponuję, żeby godziny np. pomiędzy 10-12 były czasem bezpiecznych zakupów dla krakowskich seniorów – powiedział prezydent Krakowa w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej magistratu.

W czwartek magistrat poinformował również, że do osób starszych dotarły już pierwsze zakupy zrealizowane w ramach akcji „Zakupy dla seniora”, organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Jeździmy od adresu do adresu. Ludzie bardzo pozytywnie reagują, cieszą się, że otrzymali zakupy. O to chodzi w tej akcji, żeby nie musieli niepotrzebnie wychodzić i narażać się na niebezpieczeństwo. Na paragonach widać, że zamawiane są najpotrzebniejsze produkty, takie jak np. chleb – powiedziała Anna Czesak z Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR, które dostarcza zakupy seniorom.

Akcja „Zakupy dla seniora” adresowana jest do mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 60. roku życia, którzy mieszkają samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku albo z niepełnosprawnością. Z takiej pomocy mogą skorzystać także niepełnosprawni po 18. roku życia, mieszkający sami.

W ramach „Zakupów dla seniora” pracownicy krakowskiego MOPS-u robią zakupy, których koszty pokrywa osoba zainteresowana. MOPS sugeruje, by koszt zakupów nie przekraczał 150 zł – ze względów organizacyjnych i aby pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczy osób.

Z usługi „Zakupy dla seniora” można skorzystać raz w tygodniu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 887 202 948 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30 lub mailowo: senior@mops.krakow.pl.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu oraz PESEL.

Zakupy mają być dostarczane od godziny 8.00 w dni robocze w następnym dniu po zgłoszeniu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas