Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polskie amazonki organizują darmowe warsztaty on-line dla chorych na raka

20.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
kobieta z długimi blond włosami odwrócona tyłem widoczna tylko w jednej trzeciej

Wśród osób, które utknęły w domach z powodu epidemii koronawirusa są chorzy na nowotwory oraz ich bliscy. Teraz, będąc w izolacji, prawdopodobnie jeszcze gorzej radzą sobie ze stresem. Od 24 marca, w każdy wtorek o 17.30 będą mogli skorzystać z warsztatów, które mają na celu poprawę samopoczucia i szybszy powrót do zdrowia.

- Przekazujemy konkretną wiedzę i ćwiczenia. Mamy nadzieję, że ta forma spotkań okaże się przydatna dla pacjentów – mówi Elżbieta Kozik, prezes organizatora warsztatów, Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Proponowane podczas warsztatów ćwiczenia opierają się na metodach „Mindfulness” (rozwijanie uważności poprzez medytację, która prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem chorób onkologicznych) oraz „Coaching kryzysowy”, który jest szczególnie pomocny w sytuacjach długotrwałego stresu połączonego z utratą poczucia sensu.

Oto terminy najbliższych spotkań i ich tematy:

  • 24 marca – Jak radzić sobie z myślami? (jaki wpływ na to, jak się czujemy, ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli).
  • 31 marca – Jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach? (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach).
  • 7 kwietnia – Jak radzić sobie ze stresem? (jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego).
  • 14.04 – Komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak się porozumiewać, żeby rozumieć się i wspierać).

By wziąć udział w tych wirtualnych spotkaniach, trzeba się zarejestrować. Najlepiej na stronie Stowarzyszenia. Tam też można zdobyć więcej informacji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas